fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Topraklanmak: Topraklanmanın Önemi ve Egzersizler

Topraklanmak: Topraklanmanın Önemi ve Egzersizler

Topraktan geldik, toprağa gidiyoruz. Bedenlerimiz için bu iki nokta arasında da toprakla aramızda önemli bir bağ vardır. Enerjisel ve bedensel dengemiz adına topraklanma konusuna bu yazımda değinmek istiyorum çünkü topraklanmayı önemsememizin güzelliğini görmenizi istiyorum.

Topraklanmak, dünya ile olan bağımızın hizalı ve dengede olmasına yardımcı olur. Beden aktivitelerimiz, enerjiseldir. Sinir sistemimizin yapısı ve beden içindeki organ, bağ, doku, kas gibi unsurların birbirine bağlı olmasını sağlayan haberleşme yapısının da toprakla bağlı olmasını sağlar.Topraklanmayı önemsememize yardımcı olabilecek birkaç sebep de var. Tekâmül yolunda bizi misafir eden dünyamız, güçlü bir enerji kaynağıdır. Dünya ile bağımız sağlıklı olmadığında; yorgun, yaşama sevincinden yoksun, depresiz ve güvensiz hissedebilmemiz mümkündür. Bir yandan da gündelik yaşamımızda yaptığımız her eylem neticesinde beden içerisinde nötrlenmeye ihtiyaç duyabileceğimiz birikmeler olabilmektedir. Düşüncelerimiz, duygularımız – olumlu veya olumsuz – bu noktada, bedenimizde görevini bitiren fazla enerji bedensel olarak bizi yorabilir. Bunun en farkında olduğumuz zaman, iletken maddelere dokunduğumuzda elektrikle çarpılmış gibi hissettiğimizde fark edebiliriz. (Arkadaşlarınıza bu zamanlarda eğlenceli sürprizler de yapabilirsiniz tabi :) )

Bir yandan da, reiki veya başka şifa enerjisi uygulayıcısı dostlarımız için de topraklanmak faydalı ve bir o kadar da gerekli bir eylemdir. Uygulayıcı dostlar, çalışma öncesinde ve sonrasında topraklama yapmalıdır. Hem kanal olacakları enerjinin daha sağlıklı ve güçlü akabilmesiiçin, hem de çalışma sonrasında fazla enerjinin veya danışan üzerinden süngerleyebileceği negatif parçaları üzerinden akıtabilmesi için topraklanmak önemlidir.

Bir yandan topraklanmak, kök çakramızın dengesini sürdürebilmesi açısından faydalıdır.

Topraklanmak için tek bir yöntem yoktur, deneyebileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğim. Bu noktada yaşamınıza en uygun olan topraklama uygulamasını siz seçin.

Topraklanmak, Topraklanma Egzersizleri

  1. Köklenme imgelemesi:

Ayaklarınızdan, yeryüzünün merkezine doğru uzayan kökleriniz olduğunu imgeleyin. Bunu ayaklarınız yere değecek çekilde oturur veya ayakta bir pozisyonda yapabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken, dilerseniz, yere bastığınız her an bu kökleri hissettiğinize ve bu bağlantının güçlü olduğuna dair telkinler verebilirsiniz. Pratikleriniz çoklaştıkça, basitçe “Köklerimle dünyanın merkezine bağlanıyorum ve nötrleniyorum” gibi bir niyet ederek, hızlıca kendinizi topraklayabilirsiniz. Tabi birazcık bu çalışmayı yaparak öncesinden bu niyetin yolunu açın.

  1. Yürüyüş:

Yürüyüş yapmak, hem topraklanmanız açısından, hem de kök çakranızın dengesi için faydalıdır. Bir de bu tatlı yürüyüşü doğa içinde yapabildiğinizde, demeyin keyfinize. Hatta doğal ortamı bulmuşken, hava da uygunsa çıkarın ayakkabıyı, çorabı da güzel güzel toprağa basın :)  1. Yaşamak bir AĞAÇ gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine (N.H. Ran)

Ağaçlar. Ağaçlara sırtınızı yaslayarak, kuyruk sokumundan ve ayaklardan toprağa değerek mis gibi topraklanabilirsiniz. Hatta bu devirde ağaç bulduysanız, ona sevgiyle sarılmayı da ihmal etmeyin.

Topraklanmak, Topraklama Egzersizleri

  1. Toprakla oynamak:

Hemen en yakın emlakçıya gidip, dönüm dönüm arazi alın ve bir tatil sitesi yapılması ya da yakınından bilmem kaçıncı köprü geçmesi için vaktin gelmesini bekleyin. Tamam tamam, toprakla uğraşmak, topraklanmak adına keyifli bir yoldur. Ufak bir bahçe, hatta kendi sebze – meyvenizi yetiştirdiğiniz, çiçeklerinizi büyüttüğünüz bir ortam ve onlarla bir anne – baba gibi ilgilendiğiniz bir ortam. Yaratabiliyorsanız, bu güzel eylemi yaşamınıza sokun.

  1. O zaman DANS!

“Ya ben oynamasını bilmem” diyenlerden misiniz? Biz, bilip de mi oynuyoruz :) Aslında kültürel kodlarımızda gayet kapı gıcırtısına oynayacak bir potansiyele sahibiz. Ama biraz çekingen biriyseniz, kendi kendinizeyken en azından, dans edin. Bir iki üç, kelebekler gibi, olmasına gerek yok. Kendi beden ritminizi dinleyin, izleyin.

  1. Işık topu imgelemesi:

Hadi biraz imgelemeli bir çalışmadan bahsedelim. Beyaz, parlak, güze bir ışık topu imgeleyin, başınızın tepesinde görmeye çalışıp, mümkün olabildiğince o topun sevgisini, ışığını hissedin. Sonra başınızın tepe noktasından (taç çakra) girdiğini hissederek, tüm enerji merkezlerinizden geçerek sizi temizlediğini imgeleyin ve en sonunda ayaklarınız aracılığıyla, üzerinizdeki fazla ya da blokeli enerjiyi alan bu topun dünyanın merkezine indiğini görün. Bu ışık topu ayaklarınızdan aşağıya akarken, dünyaya bağlandığınızı da imgeleyebilirsiniz.  1. Şelale imgelemesi:

Ah o şelale saçlara! Bir mini imgeleme çalışması daha. Bir şelalenin altına oturduğunuzu imgeleyerek, üzerinizden su gibi şırıl şırıl ışık aktığını imgeleyebilir, bir yandan da bu akışla sizi nötrlediğini imgeleyebilirsiniz. İmgeleme çalışması sonrası kurulanmayı ihmal etmeyin.

  1. Niyet:

Niyet burada da önemlidir. Bu kadar çalışmayı yapacak vakte sahip değilseniz, basitçe duşa girdiğinizde, akan şebeke suyunun bedeninizi ve enerji alanınızı topraklamasına niyet edebilirsiniz. Yine basitçe topraklanmaya ve fazla enerjinizi atmaya niyet etmenizi de, içsel gücünüz yerine getirecektir.

İhtiyaç hissettiğiniz her zaman bu yöntemlerle veya kendinizin keşfedebileceği daha eğlenceli, güzel çalışmalarla kendinizi topraklayın.

Sevgilerimle.

Taner Tözün

www.evrenselenerji.netYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click