fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Sakral Çakra ve Sakral Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Sakral Çakra ve Sakral Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Kök Çakra ile başladığım yazı dizisinin 2. Bölümünde “Sakral Çakra”nın temel dinamiklerine, insanlar üzerindeki etkinliğine, dengesiz olduğunda olabilecek sorun ve rahatsızlıklara değinirken, reiki ve farklı enerji sistemleri ile sakral çakramız üzerinde nasıl çalışma yapabileceğimizi sizlerle paylaşacağım. Temel bilgilendirme kısmı sadece enerji uygulayıcılarını değil, yine merakı olan bütün dostları ilgilendirmektedir.

Sakral Çakra, diğer isimleriyle “Hara”, “Alt Karın”, “Cinsel Bölge”, “Svadhistana”, 7 temel çakramızın 2. sırasında yer alır. Sakral çakra, duygu merkezimizdir, enerji bedeni olarak astral beden ile ilişkilidir ve cinsellik merkezimize bağlıdır; yumurtalıklar ve  testisler ile beraber üreme sistemimizi kontrol eder. Fiziksel bedende baktığımız zaman, sakral çakranın yeri, karın bölgesinin 3-6 cm aşağısında yer alır. Böbrek üstü salgı bezleri, bu çakranın temel salgı bezidir. Sakral çakra dengede iken duygularımız da dengeli, yaşamımız daha tutkulu ve canlı olur.

Sakral Çakra

Sakral Çakranın Fonksiyonları

Fiziksel Beden Sağlığı

Sakral Çakra, bireylerin üreme sistemiyle beraber organların ve hormonların sağlıklı çalışmasında etkisi olduğu kadar; dolaşım boşaltım sistemi ile de sorumludur. Vücuttan toksinlerin atılması işleminde rolü vardır.

Enerji titreşimleri bozulmuş, dengesiz bir sakral çakra insanda, idrar sorunları, böbrek taşları, sırt bölgesinin alt kısımlarında ağrı, jinekolojik ve prostat problemler gibi fiziksel beden rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir.

Duygular

Sakral çakra duygu merkezimizdir. Bu çakra insanlarla ve doğayla sağlıklı ilişkiler kurabilmemizin yanında, yaratıcılık, sevinç, hırs gibi duygularla, kişinin kendisini sevmesinde etkin rol oynar. Sakral çakra dengede olduğu zaman, duygularımızı daha sağlıklı ve rahat bir biçimde ifade ederiz ve başka insanların veya çevrenin baskısı altında fazla etkilenmeyiz.

Sakral çakranın dengesizliğindeyse kendimizi utangaç, çaresiz ve güçsüz hissedebiliriz. Aynı şekilde cinsellik yönünde hormon üretimi bu merkez ile gerçekleştiğinden ötürü, cinsellikle bağdaşan duyguları kapsamaktadır.

Bunu biraz açmak gerekirse, dengeli çalışan sakral çakrayla cinselliği rahatça yaşayabiliriz ve olumsuz duygular hissetmeyiz. Seksüel olarak kendimizi sağlıklı ifade edebildiğimizde cinselliği bir sorumluluk veya bir mecburiyet gibi algılamayız. Eğer cinsel dürtülerimiz ve arzularımız az ise sakral bölge dengesiz çalışmaktadır. Özellikle ülkemiz gibi bir yandan en çok düşünülen ve konuşulan ama bir durum olduğunda hemen ayıplanan ve lanetlenen bir olgu cinsellik. Yetişme tarzlarımız cinselliğe bakış açımızda etkileyici bir unsur olduğu için, bu bölgede blokaj oluşturmaya sebebiyet verebilir. Cinselliği bastırmamız ve reddetmemiz, bu çakranın çalışmasını eksi yönde etkileyecektir.

Sakral çakra dengede olduğu zaman, herhangi bir insana ya da nesneye kendimizi muhtaç hissetmeyiz, sevgi daha üst kademeye yönelebilecek nitelikte kıskançlıktan arınık olur.

Onur ve Güç

Sakral çakra, yaşamımızda “adil olma” yönümüzle beraber, başkalarıyla “aynı fikir” paylaşımında bulunabilmemizde etkendir. Sakral çakranın dengede olması, sevgiyi doğal olarak koşulsuzca verir ve alırız; herhangi bir suçluluk ya da utanma duygularımızı baskılayamaz ve yaşamın akışı bize “dans” niteliğinde görünür. Sakral çakra dengede iken, sınırlarımızı genişletmemiz muhtemeldir, yeniliklerden çekinmeyiz ve korkmayız. Duygusal iletişimimiz üst seviyede olur.

Eğer, yaşamımızın herhangi bir noktasında intikam alma arzusu fazla olmuşsa, “güç” manyağı olmuşsak ve bu güç ile yoldan şaşmışsak ya da yukarıda da bahsettiğim gibi cinsel arzularımızı bastırıyorsak sakral çakramızın sağlıklı çalışmasına zarar verdiğimizden emin olabilir.

Turuncu

Sakral çakramız turuncu ile ilintilidir. Sakral çakramızı dengelemek için bu çalışmayı her zaman yapabiliriz. Uzanık veya oturur, rahat bir pozisyonda iken, sakral çakramızın olduğu bölgede yoğun bir turuncu renk hayal edebiliriz. Bu turuncu ışığın sakral bölgeden itibaren ayaklara doğru yavaşça indiğini düşünüp, sakral çakramızı tıkayan bütün blokajların sevgili dünya anaya topraklanarak aktığını hayal edebiliriz. Bu çalışmayı yapmak için herhangi bir enerji uygulayıcısı olmamız gerekli değildir, hepimiz yapabiliriz.

Ayrıca turuncu gıdalar, sakral çakramızın dengeli çalışmasında aktif olarak bize yardımcı olacaktır.


Çakralarınızı Dengeleyin

Şifa Enerjileri ile Sakral Çakraya Çalışmak

Şimdi, sevgili enerji uygulayıcısı dostlarımızın Sakral Çakra üzerinde kanalı oldukları enerji sistemleri ile nasıl çalışabileceklerine bakalım.

Şifa enerjileri, ırmak içerisine düşmüş büyük bir kaya misali, tıkanıklığın olduğu çakra blokajlarında, blokajları şifalandırır ve açar; denge sağlanır. Çakradaki blokajın kaldırılması, sadece fiziksel bedenimizi değil, ruhsal enerji bedenlerimizi de sağlıklı tutar. Şifa enerjileri ile beraber çakralara çalışmak güvenlidir, etkili ve hızlıdır.

Enerji uygulayıcısı dostlarım kendi bedenleri üzerinde çalışırken sakral çakra bölgesine ellerini koyarak çalışma yapacağı enerjinin sakral çakradaki blokajı açması ve şifalandırması için niyet edebilir.

Ayrıca aromaterapi aracılığıyla sakral çakranız için sandalağacı ve ylang ylang yağı ile çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Yine doğal taşlarla çalışmak isteyen dostlarımız özellikle akik ve aytaşını çalışmalarında kullanabilirler.

Cenin pozisyonunda uyumamız, doğal yollardan sakral çakramızın şifalanması ve dengeli çalışmasına destek olacaktır. Bazen vücudumuz kendi dengesini sağlamak için bizi kendiliğinden o pozisyona sokabilir.

Aşağıdaki öneriler, genel itibariyle enerji uygulayıcı dostlarımızın yaptığı ve uyguladığı tekniklerdir. Enerjist dostlarımız kendi tekniklerini de bu öneriler ve bolca çalışma neticesinde geliştirebilir.

- Sırt üstü rahat bir şekilde uzanın. Bacaklarınızın ve kollarınızın düz olmasına dikkat edin.

- İki elinizi de sakral çakra bölgesine koyun. (İki el üst üste de olabilir, yan yana da olabilir, genel olarak ben önvücuduma dokunarak çalışırken önce sol, üstüne sağ eli koyarım.) Dokunarak çalışırken kendisini rahat hissedemeyen dostlarım, kollarını vücuduna paralel olarak rahatça bırakabilirler. Bir danışanına çalışma yapmak isteyenler dostlarıma, sırtüstü yatıldığında çalışılacak bölge ülkemizde “müstehcen” olabilecek bir nokta olduğundan, tavsiyem danışanı yüzüstü yatırmanız ve kuyruk sokumundan 4-5 cm yukarıya, takribi böbrek üstü bezlerinin geleceği noktaya, ellerinizi koyarak çalışmanızı önerebilirim.

- Kanalı olduğunuz enerjiyi davet edin. Sakral çakra üzerine bir enerji kanalı ile örnek vermek gerekirse, “FULL SPECTRUM HEALING KANALIM ÜZERİNDEN, SAKRAL ÇAKRAMIN BLOKAJLARININ AÇILMASI VE ŞİFALANMASI İÇİN AKMASINI İSTİYOR, FULL SPECTRUM HEALING ENERJİSİNİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM. BU ÇALIŞMA ESNASINDA BENİ KORUYAN REHBER DOSTLARIMA VE ÜSTATLARA, BU DÜNYADA BEDENLENMEME OLANAK SAĞLAYAN VE BANA TEKÂMÜL İMKÂNI VEREN YARADAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.”, gibi bir niyet cümlesi, çalışmanızı bir enerji kanalı ile başlatmanıza yetecektir. Niyeti ettikten sonra dilerseniz şifalanmayı destekleyici nitelikte gözünüzde turuncu bir renk canlandırabilir ve sakral çakranızı dolan bir sürahi gibi imgeleyebilirsiniz.

5 ile 10 dakika kadar çalışmak yeterli gelecektir. Yine de enerjinin rehberliğine kendinizi bırakmanızı ve akış kesilene kadar çalışmanızı tavsiye ederim.

Sakral çakra üzerinde şifa çalışmaları gerçekleştirmemiz, duygularımızı rahat ifade edebilmemize olanak sağlayacaktır. Ayrıca fiziksel beden üzerinde sadece üreme sistemine bağlı organlarda değil, diğer bütün organlarımızın sağlıklı çalışmasına katkı sağlayacaktır. Duygusal ve cinsel tıkanıklıklar hissediyorsanız, sakral çakranızı ihmal etmeyin.

Sakral çakra incelememizin sonuna geldik. Kök çakra yazımda da bahsettiğim gibi hatırlatmak istediklerim var. Birey olarak pek çok dinamiğe sahibiz. Sürekli dengesi bozulan bir çakrada, daha köklü bir blokaj olabilir. Bu yüzden çalışmalarınızın genelini bütünsel olarak yapmanızı tavsiye edebilirim. Gelecek yazı karın çakramız “solar pleksus” üzerine olacak.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum. Sevgilerimle,

Taner Tözün

www.evrenselenerji.net 

- * -

Çakralarınızın dengelenmesi için profesyonel destek talepleriniz için "HOLİSTİK ŞİFA" bölümüne göz atmanızı rica ederim.

* * *

 

Kök Çakra ve Kök Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Sakral Çakra ve Sakral Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Karın Çakrası ve Karın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Kalp Çakrası ve Kalp Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Boğaz Çakrası ve Boğaz Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Alın Çakrası ve Alın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Taç Çakra ve Taç Çakrada Şifa Çalışması YapmakYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click