fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

İlişki Dinamiklerimiz ve Şifalanma

İlişki Dinamiklerimiz ve Şifalanma

Dünya üzerindeki tekâmülümüzde ilişki konusu önemli bir yer kaplar. Zaten kendimizle olan ilişkimiz başlı başına bir dinamiktir bizim için. Bir yandan da hayatımız içerisinde annemizle, babamızla, kardeşlerimizle, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, sevgilimizle, eşimizle, çocuklarımızla derken evimizde, işimizde ilişki dinamiklerimizi belirleyen unsurların dengesi önemlidir. Özellikle ikili ilişkilerimizdeki kısır döngüler odağında, ilişki dinamiklerimiz ve şifalandırmak adına yapabileceklerimizden bahsetmek istiyorum.

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır.

Tekâmülümüzde, farkında olmamızın bize fayda sağlayacağı ilk şey, elbette biziz. Hepimiz, birtakım dersleri gerçekleştirmek ve deneyimlemek adına tekâmül etmekteyiz. Bu hususta, yaşam planımızın çerçevesine uygun bir karakter yapısı, yetişeceğimiz çevre yapısı ve gideceğimiz yolun ana hatlarını planlarız, belirleriz. Anne karnından itibaren yaşam planımıza uygun şekilde duygusal ve mental olarak şekillenmeye başlarız. Elbette bu süreçte bazı çakralarımızın dengesi, planımızda çekilmemiz gereken alanlara doğru adımlar atabilmemiz adına şaşabilir, en azından bu şekilde algılar ve etiketleriz. Bu süreçte defalarca benzer olayları yaşamımıza çekebilir ve değişik kişilerle, değişik yerlerde benzer olayları yaşayabiliriz. Elbette bütün bu yaşadıklarımıza sorun olarak bakmadığımız sürece, içinde bulunduğumuz kısır döngüleri kanıksamaya da yatkın yapıda yaşamımızı sürdürürüz ama bir yerde artık tamam diyebildiğimizde, dönüşüm adına ilk adımı atmış oluruz. İlk adımı atmanın ilk prensibi, kendimizi bilmek!

Çakralarımızın dengesi, dinamiklerimizi yönlendirir dedik. Bir evrensel prensip daha vardır ki, bizler çevremiz için pırıl pırıl birer aynayızdır. Herkeste bir şekilde kendimizi görürüz. Bu sebepledir ki, ilişkilerimizde tıkanıklığı oluşturan ana neden sadece sevgi dinamiğimiz değildir. Bir dinamiğimizi yansıtmak için illaki sözel bir iletişime veya jestlere ihtiyacımız yoktur. Hepimiz birer radyo istasyonu gibi; sevgiyi, güveni, saygıyı etrafımıza yansıtırız. O yüzden her bir çakramızın ilişkilerimizde rolü vardır. Sevgimizi çok güzel paylaşıyor olabiliriz ama güvenle ilgili problemlerimiz olabilir. Güvenimiz tam olabilir ama yine de kendimizi ifade ederken zorlanabiliriz. Kendimizi tam ifade edebiliyorken bu sefer de kuruntulu, şüpheci bir birey olabiliriz. Her şey mümkün, dengesizliklerin de değişik kombinasyonları var.

Özellikle ikili ilişkilerimizi belirleyen ana dinamiğimiz sadece sevgidir demek biraz sığ kaçabilir. Kök çakranın dengesi aidiyet duygusu ile güven konusunda belirleyicidir. Anneyle olan ilişkimizdir bir yandan da. Bağlanma problemim var diyen dostlarımızın kök çakralarına önemle bakmalarını öneririm. Göçebe bir toplum gibi o kişiden o kişiye konmak ya da yerimizi değiştirmek kalıcı bir çözüm olamayacaktır. Sakral çakramızdaki denge unsurları, arkadaşçıl tarafımızı belirlemektedir. Aşırı verici, dert babası / anası gibi oradan oraya koşturma durumlarında kişi, ilişkilerinde yorulabilmektedir. Ayrıca sakral çakra babayla olan ilişkimizin de yansımasıdır. Bu ilk iki çakra önemlidir çünkü erkek için anne, kadın için baba önemli figürlerdir ve ister istemez anne – baba dengesi yaşamımızdaki önemli kişilere sirayet edecektir.

Dediğim gibi her bir çakranın kişiler üzerindeki dinamiklere etkisi başkadır ve bu dengesizlikler de birbirini destekleyici nitelikte olabilmektedir. Yine sakral ve boğaz çakrası kombininde kişi suçluluk duygusuyla harmanlanmış çekingen bir yapıya, bir de kendisini ifade etmekte zorlanmayı ekleyebilmektedir. Ayrıca aşırı verici dürtüler ile arkadaşlığın her boyutunda kendisi adına yıpratıcı deneyimlere açık olabilmektedir.

Kişi kendisine “Neden” diye sorabildiğinde, bakacağı ilk adres, kendisi olabilmelidir. Özellikle sürekli başımıza gelen olaylar çerçevesine kendimizi dürüst bir şekilde olayın içerisine yerleştirebilmek, içinde bulunduğumuz çemberden dışarı çıkabilmemiz adına şifalı bir adım olacaktır. Dürüstlük! Başımıza ne geliyor? Hangi davranışlara maruz kalıyoruz? Bu davranışlara tepkimiz ne oluyor? Başlangıç ve sonuç? En önemli hususlardan biri de bu konu üzerine değişim yaratabilmek adına daha önce yaptığımız ne veya neler oldu? Ne kadarı bir dönüşüm sağlayabildi ne kadarı tekrar başa dönmemize sebebiyet verdi? İstediğimiz takdirde bu sorular çeşitlenerek artırılabilir.

Şimdi bir de kalp çakramıza, sevgi merkezime bakalım. Kalp çakrası dengesizliğinde, acımtırak yaşam kayıtlarımıza sımsıkı tutunmamız olası bir potansiyeldir ve bu travmatik acılardan beslenerek, değişime ve dönüşüme karşı direnç göstermemiz muhtemeldir. “Belki ilişkimizin ilerleyen safhalarında ona karşı daha sevgi dolu olabilirim”, “Neden beni seven biri karşıma çıkmıyor ki”, “Hep çok seven ben oluyorum ama sevilmiyorum” gibi kalıplar, özellikle kalp çakrası dengesizliklerinin ürünüdür. Elektrik alamıyoruz diye trafolara kedi sokamayız. Ya trafo ile ilgili yönergelere uyarak hareket edeceğiz ya da trafo ile ilgilenmesi için bir uzman çağıracağız. Yoksa ilişkilerimizde kısa devre yapmaktan patlamayalım.

Göreceğiniz gibi bir ilişki pek çok dinamiği içinde barındırır. Bir testide yer alan birkaç çatlaktan sadece bir tanesini tamir etmek bize geçici bir çözüm sunacaktır. Testi içinde hareketlilik olacağı sürece diğer çatlaklar, testinin başka sağlam bölgelerine de tesir edebilme potansiyeli taşıyacaktır. Bu sebeple bu konu üzerine kendi kendimize veya bir uzman aracılığıyla çalışma yaparken bütüncül şifa odaklı ilerlemek çözüm için sağlıklı olacaktır ve yine bu sebeple çalışmaların, kişinin enerji yapısına uygun yapılması önem kazanmaktadır.

Yukarıda bahsettiğim gibi, kişinin kendisine dürüstçe yaklaşabilmesi, atabileceği adımların potansiyellerini çoğaltır. Siz de bu yazıdan, kendi çakralarınızın ne durumda olduğuna bakabilir, dengesiz olduğuna kanaat getirdiğiniz çakralarınızla ilgili bireysel olarak ne yapabileceğinizi görebilirsiniz:

Çakralarınızın Nasıl Çalıştığını Keşfedin

Şifalanma ve dönüştürme sürecinde beraberce düzenleyebileceğimiz “Bireysel Şifa Çalışmaları” aracılığıyla, yaşamınızdaki dönüşümü daha hızlı yaratabilir ve denge potansiyellerini yaşamınıza çekebilirsiniz. Bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Her zaman farkındalığınızda olmasını dilediğim birkaç şey var:

1- Yaşam, bir cezalandırma altyapısı ile bireyin hayatını kişiye zindan etmez. Hepimiz, var olan potansiyelimizle seçimlerden seçimlere doğru ilerleyerek tekâmül ederiz ve enerjisel dengelerimiz, bu potansiyellerin nasıl olabileceği konusunda belirleyici unsur olmaya devam eder. Ne ekersek, onu biçeriz ve akabinde yeni potansiyelleri çekeriz.

2- Hepimiz, müthiş birer aynayızdır. Yaşamımızda var olan bütün dostlar da hepimiz adına dönüştürücü potansiyele sahip yansımalarımızdır. Kendimize karşı nasılsak, etrafımıza karşı da öyle olacağımızı da unutmayalım.

3- Kısır bir döngüde bulunduğumuzu fark etmek, uyurken rüyada olduğumuzu fark etmek gibidir. İpleri elimize aldıktan sonra dönüşüm için istediğimiz adımı atmak bizim tercihimizdir.

Kısacası, bireysel farkındalığımız önemli bir husus. İlişki dinamiklerimiz gibi yaşamımızda iç içe olduğumuz pek çok dinamiklerimizde dönüştürücü gücü, kendimizi bilerek ve eyleme geçerek sağlayabiliriz.

Kendimizi bildiğimiz ve yaşamı deneyimlediğimiz güzel ve devamlı anlara olsun dostlarım.

Taner Tözün

www.evrenselenerji.netYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click