fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Mandala Çizerken Çakralarınız Dengelensin

Mandala Çizerken Çakralarınız Dengelensin

Günümüzde, evrende var olan her şeyin titreşime sahip bir enerji olduğu kanıtlarla sunulabiliyor.  Bedenimizin enerji merkezi olan çakraları sıklıkla duyar olduk. Hayatımızda, bedensel, zihinsel ve ruhsal sorunlar yaşadığımızda çakralarımızın kapandığını ya da bloke olduğunu söyleyebiliyoruz. Çakralarda meydana gelen bu dengesizlikleri şifalandırmanın çeşitli yolları mevcut. Mandala, çakra şifalandırma konusunda oldukça etkili ve keyifli bir yol sunuyor.

Yaşam planımızın sistemli ve bir bütün olarak yürütülmesi için faydalandığımız 7 ana çakramız bulunmaktadır. Çakralar enerji merkezlerimizdir. Çakra kelimesi Sanskrit dilinde ‘dönen tekerlek’ manasına gelmektedir. Bu tekerleklerin çeşitli sebeplerden dolayı dönüşündeki aksaklıklar çakra dengesizliklerine yol açmaktadır. Bu dengesizlikler enerji alanımızın yanında fiziksel bedenimizi de etkilemektedir. Bir diğer açıdan bakacak olursak; çakralarımız endokrin sistemimiz ile bağlantıdadır. Her bir çakramızın bağlı olduğu salgı bezi ve organlar bulunmaktadır. Çakralar dengesizleştiğinde bu fiziksel bedenimize vurursa, ortaya çıkan sonuç başka sebeplerin tohumu olabilir ve tıpkı bir domino taşı düşüşü gibi diğer bedensel bölgeleri de etkileyebilir. Çakraları dengelemenin birçok yolu vardır. Holistik şifa hizmetleri, şifa enerjileri, yoga, fiziksel egzersiz, aromaterapi, sanat terapi vb… Mandala da çakra dengeleme yollarından en pratik ve keyifli olanıdır.

Mandala da tıpkı çakra gibi Sanskrit bir kelimedir ve hayat çemberi anlamına gelir. Evreni, var oluşu ve yaşamı sembolize eden geometrik formlardır. Mandalaların enerjiyi tutan kaplar olduğu söylenir. Mandala çok yönlü bir şifalayıcıdır. Ruhsal bir ritüel olmasının yanı sıra bir meditasyon aracıdır. Psikoloji alanında kişinin benliğini bütünlediği görüşüyle bir terapi yöntemi olarak kullanılır. 

Makro ve mikro kozmosta madde kalıbı yuvarlaktır. Kadim bir sembol olan ve sonsuzluğu temsil eden ‘yuvarlak’, çakra ve mandala gibi 2 öğeye sahiptir. Çakra adı verilen enerji merkezlerinin sembolü de mandala adı verilen enerji kaplarıdır. Mandala ile çakraların doğrudan bir ilişkisi vardır. Mandala çizerek çakra blokajlarından arınabilir, çakralarınızı dengeleyebilir ve şifalandırabilirsiniz.

Mandalanın ana işlevlerinden biri olan farkındalık hem kök hem taç çakranın konusudur. Varoluşumuz hakkında farkındalığa erişerek hem kök hem taç çakramızı şifalandırırız.  Diğer bir önemli işlevi sağ beyni harekete geçirmesidir. Sağ beyin yaratıcı ve sezgisel potansiyelimizi içerir. Yaratıcı potansiyelimizi geliştirmek sakral çakramızı şifalandırır. Sezgisel potansiyelimizi arttırmak başta alın ve tepe çakramız olmak üzere tüm çakralarımızı dengeler.  Mandala ile duygularımızı ve düşüncelerimizi özgürce ifade ederiz. Böylece duygu merkezimiz olan karın çakrasını blokajlardan arındırarak şifalandırırız. Ayrıca akışta kalarak mandaladaki hataları kabul etmek hayat içindeki mükemmeliyetçiliği dönüştürür. Kendimizi kolaylıkla ifade etmek boğaz çakrası blokajlarını çözer. Mandalamızı mutlak bir sevgiyle yoğurur, bu vesileyle kalbimizi açarız. Kendimizi, hayatı ve tüm varoluşu sevgiyle kucaklar ve olduğu gibi kabul ederiz. 

Kısacası mandala çizmek sadece sanatsal bir eylem değildir. Mandala, kendi yaşam potansiyelimizi ortaya çıkarma yolunda bir rehber, enerji merkezlerimiz olan çakralarımızı dengeleme yolunda bir araçtır. 

Sevgilerimle
Ezgi Sala Tözün
www.evrenselenerji.netYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click