fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog


Mandala Çizerken Çakralarınız Dengelensin

Mandala Çizerken Çakralarınız Dengelensin

Günümüzde, evrende var olan her şeyin titreşime sahip bir enerji olduğu kanıtlarla sunulabiliyor.  Bedenimizin enerji merkezi olan çakraları sıklıkla duyar olduk. Hayatımızda, bedensel, zihinsel ve ruhsal sorunlar yaşadığımızda çakralarımızın kapandığını ya da bloke olduğunu söyleyebiliyoruz. Çakralarda meydana gelen bu dengesizlikleri şifalandırmanın çeşitli yolları mevcut. Mandala, çakra şifalandırma konusunda oldukça etkili ve keyifli bir yol sunuyor.

Yaşam planımızın sistemli ve bir bütün olarak yürütülmesi için faydalandığımız 7 ana çakramız bulunmaktadır. Çakralar enerji merkezlerimizdir. Çakra kelimesi Sanskrit dilinde ‘dönen tekerlek’ manasına gelmektedir. Bu tekerleklerin çeşitli sebeplerden dolayı dönüşündeki aksaklıklar çakra dengesizliklerine yol açmaktadır. Bu dengesizlikler enerji alanımızın yanında fiziksel bedenimizi de etkilemektedir. Bir diğer açıdan bakacak olursak; çakralarımız endokrin sistemimiz ile bağlantıdadır. Her bir çakramızın bağlı olduğu salgı bezi ve organlar bulunmaktadır. Çakralar dengesizleştiğinde bu fiziksel bedenimize vurursa, ortaya çıkan sonuç başka sebeplerin tohumu olabilir ve tıpkı bir domino taşı düşüşü gibi diğer bedensel bölgeleri de etkileyebilir. Çakraları dengelemenin birçok yolu vardır. Holistik şifa hizmetleri, şifa enerjileri, yoga, fiziksel egzersiz, aromaterapi, sanat terapi vb… Mandala da çakra dengeleme yollarından en pratik ve keyifli olanıdır.

Mandala da tıpkı çakra gibi Sanskrit bir kelimedir ve hayat çemberi anlamına gelir. Evreni, var oluşu ve yaşamı sembolize eden geometrik formlardır. Mandalaların enerjiyi tutan kaplar olduğu söylenir. Mandala çok yönlü bir şifalayıcıdır. Ruhsal bir ritüel olmasının yanı sıra bir meditasyon aracıdır. Psikoloji alanında kişinin benliğini bütünlediği görüşüyle bir terapi yöntemi olarak kullanılır. 

Makro ve mikro kozmosta madde kalıbı yuvarlaktır. Kadim bir sembol olan ve sonsuzluğu temsil eden ‘yuvarlak’, çakra ve mandala gibi 2 öğeye sahiptir. Çakra adı verilen enerji merkezlerinin sembolü de mandala adı verilen enerji kaplarıdır. Mandala ile çakraların doğrudan bir ilişkisi vardır. Mandala çizerek çakra blokajlarından arınabilir, çakralarınızı dengeleyebilir ve şifalandırabilirsiniz.

Mandalanın ana işlevlerinden biri olan farkındalık hem kök hem taç çakranın konusudur. Varoluşumuz hakkında farkındalığa erişerek hem kök hem taç çakramızı şifalandırırız.  Diğer bir önemli işlevi sağ beyni harekete geçirmesidir. Sağ beyin yaratıcı ve sezgisel potansiyelimizi içerir. Yaratıcı potansiyelimizi geliştirmek sakral çakramızı şifalandırır. Sezgisel potansiyelimizi arttırmak başta alın ve tepe çakramız olmak üzere tüm çakralarımızı dengeler.  Mandala ile duygularımızı ve düşüncelerimizi özgürce ifade ederiz. Böylece duygu merkezimiz olan karın çakrasını blokajlardan arındırarak şifalandırırız. Ayrıca akışta kalarak mandaladaki hataları kabul etmek hayat içindeki mükemmeliyetçiliği dönüştürür. Kendimizi kolaylıkla ifade etmek boğaz çakrası blokajlarını çözer. Mandalamızı mutlak bir sevgiyle yoğurur, bu vesileyle kalbimizi açarız. Kendimizi, hayatı ve tüm varoluşu sevgiyle kucaklar ve olduğu gibi kabul ederiz. 

Kısacası mandala çizmek sadece sanatsal bir eylem değildir. Mandala, kendi yaşam potansiyelimizi ortaya çıkarma yolunda bir rehber, enerji merkezlerimiz olan çakralarımızı dengeleme yolunda bir araçtır. 

Sevgilerimle
Ezgi Sala Tözün
www.evrenselenerji.netEvrensel Enerji® 2012 - 2020 Taner Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün

X

Right Click

No right click