fbpx
  • 05439187411
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Blog


Başlangıç için Usui Reiki Neden Hala En İyi Seçeneklerden Biri?

Başlangıç için Usui Reiki Neden Hala En İyi Seçeneklerden Biri?

Reiki, günümüzde şifa enerjisi denildiğinde, bu konuya dair fikri olmayanların bile aklına gelebilecek bir kavram. Kadim bir öğreti olması ve dünya genelinde yaygın olması bu durumu destekleyen faktörlerden. Bir de çağımızın temel dinamiklerinden biri olan, kişisel farkındalık çerçevesinde dönüşüm gerçekleştirme ve öze inme arayışı insanların reiki ile tanışmalarına vesile oluyor. Bu yazımda “Usui Reiki” sisteminin günümüzde halen neden iyi bir araç olduğundan bahsedeceğim.

Hepimiz bir o kadar bireysel bir o kadar toplumsal bir yolculuktayız. Bizimle hiç bağının olmadığını düşündüğümüz ya da inandığımız insanların ve toplumların bile bizimle ne kadar bağa sahip olduğunu eminim hepiniz görüyorsunuzdur. Sürekli değişen toplum dinamikleri ve insanlığın kendi özüne inme arzusu bu yolculuğun temelini oluşturan etmenlerden bazıları. Dünyada olup bitenden haber alabilme potansiyelimizin bu seviyeye gelmesi de arayış içerisindeki insanın yeni keşiflerde bulunmasına yardımcı olabiliyor.


Usui Reiki elbette sadece internet sayesinde bilinir hale gelmedi. Eğitim alan sevgili büyüklerimiz 90’lardan itibaren toplumuzun bir kısmını bu yol aracı ile bizleri tanıştırdı. Tabi akabinde devam eden teknolojik gelişmeler, bu tarz araçlardan daha haberdar olmamıza yardımcı oldu.

Yine bu süreçte elbette çağımızın enerjisel hediyeleri ve destekleri ile Usui Reiki gibi pek çok sistem ortaya çıkmaya devam etti. Keza 2010 civarlarından bu yana daha üst boyutlardan kanalize edilmiş çok özel şifa ve dönüştürücü enerji sistemleri var ve toplumsal dinamiklerimizle beraber enerjilerimiz güçlendikçe de bu armağanlar daha da fazlalaşacak, size bunu söyleyebilirim. Ben de bir uygulayıcı olarak dünyadaki enerji öğretmenlerini takip ediyorum ve kanallık ettiği enerjilerden bireysel ve toplu çalışmalarda kullanabileceklerimi seçerek uyumlanmaya devam ediyorum.

Şimdi, bu kadar seçeneğin olduğu bir ortamda Usu Reiki hâlâ nasıl olabiliyor da geçerliliğini koruyabiliyor? Bu konuya değinelim.

Özellikle dengeleme ve şifa maksatlı kullanılan enerji sistemlerinin ana çalışma prensibi, çakra dediğimiz enerji merkezlerimizin dengesini sağlayabilmektir. Sitemizin “Blog” ve “Bilgi Bankası” menülerinde çakralara dair yazılar bulabilirsiniz. Büyük bir şirketin dinamiklerini nasıl departmanlar oluşturuyorsa – insan kaynakları, muhasebe, alım-satım, eğitim vb. – bizim de bu yaşamdaki gerçekliğimizi ve tekâmül yolculuğumuzu çakralarımızın dengesi yönlendiriyor. Her bir çakra merkezimizin bize katmış olduğu çeşitli dinamik ve potansiyeller var. Anne karnından başlayan yaşam sürecimizde davranış kalıplarımızı, hissetme ve düşünme kalıplarımızı, olaylara bakış açılarımızı ve olayları yaşamımıza çekme şekillerimizi çakralarımızın denge durumları yönlendiriyor. Elbette işin içerisine girdiğinizde bu temel bilgi ışığında daha pek çok dinamikle de haşır neşir olsak da, öncelikli olarak bilmemiz gereken ilk etmen çakralarımız.

Usui Reiki de yazının başında belirttiğim gibi kadim bir öğreti ve belirlenmiş uygulamalarla çalışmalar gerçekleştiriliyor. 3 seviyeli Usui Reiki sisteminde 1. Seviyede temel düzeyde çakraları dengeleyici çalışmalar yapmayı ve el pozisyonları ile kendimize veya başkasına çalışma gerçekleştirebilmeyi öğrenciler öğreniyor. 2. Seviyede bu çalışmalar mesafe gözetmeksizin gerçekleştirilirken, 3 özel sembolle çalışmalarımız enerji bedenlerimizin katmanlarına ulaşıyor. 3. Seviyede “Master” olunulan bu enerjide 2 yeni sembol ve daha derin çalışma örnekleri ile güçlü bir disiplin öğretiliyor.


Peki bu konulara meraklı ve enerji uygulayıcısı olmak isteyen bir kişi Usui Reiki ile başlamak zorunda mı?

Hayır.

Yazının başlarında belirttiğim gibi aslında bu alanda uygulayıcı olmak isteyen insanlar için pek çok seçenek mevcut. Şambala Çok Boyutlu Şifa, Gümüş Mor Alevi, Altın Üçgen gibi sistemlerin yanı sıra daha yüksek boyutlu 999 enerjilerinden Luranis, Mar’Kai, Lon’Nah gibi seçenekler mevcut. Sadece yeni başlangıçlarda kişilerin şöyle bir handikabı olabilir; sağlam bir uygulayıcı temeli!

Bu alanda “uyumlama” işlemini gerçekleştirmek işin en kolay kısmı olduğunu size söyleyebilirim. Öğretmenin uygulayıcıyı sağlıklı yönlendirebilmesi ve öğrencinin uyumlandığı enerjiyi düzenli ve disiplinli bir şekilde kullanmaya başlaması önem arz ediyor. Usui Reiki sistemine uyumlandığınız zaman önünüzde fazlasıyla çalışma yapabilecek örneğiniz bulunurken, farklı sistemlerde ve yeni çağ enerjileriyle başlamaya niyet ettiğinizde işin rengi biraz değişiyor.

Herhangi bir temeliniz olmadan farklı bir sisteme uyumlanmanızın önünde engel bulunmuyor – şayet sistemin öğretmeni usui sistemini önkoşul olarak sunmadıysa. Lakin bu sistemlerin öğretmenleri, daha öncesinde kanalı olduğu enerjiye ulaşan kişinin büyük ihtimalle bu tarz konularla ilgili ve halihazırda pratik yapan biri olduğu yaklaşımıyla enerjinin notlarını hazırlıyor. Öğrenci böyle bir durumda iyi yönlendirilirse, kendisi o temeli oluşturabilir. Öğretmen sadece uyumlamayı yapar geçer ve işi tamamen öğrenciye bırakırsa genel olarak karşılaştığım durum olan, “Amaaan bu da bir şeye yaramıyor, hiçbir şey anlamıyorum” olayına dönüyor. Sonra gelsin önyargılar, gitsin kendini bulmalar.

Bazı insanlar bu sebeple direkt Usui Reiki ile başlamayı daha uygun buluyor. Her enerji sisteminin kendine has bir çekiciliği olduğundan bazı insanlar da bu alanda uygulayıcı olmak istiyor ama Usui Reiki ile başlamak istemiyor.

Uyumlamalar üzerine bana gelen ilk uyumlama taleplerinde her zaman öğrenciler Usui Reiki sistemini istemediği için ve bu da şart olmadığı için, yıllar içerisinde öğrenciye belli bir temel verebilme amacıyla Usui Reiki’de gerçekleştirilen çeşitli uygulamaları ve her türlü dengeleme – şifa sistemine uyarlanabilecek çalışma örneklemelerini öğrencilerime ses kaydı yaparak aktarmaya başladım. (Bu konuda mesajlaşma uygulamalarının ses kaydı özelliğini fazlasıyla sevdiğimi öğrencilerim zaten bilir.) Öğrencinin, uyumlandığı sistemi pratik bir şekilde, neden, ne için ve nasıl kullanabileceğini en temel düzeyde aktarabilmek ve öğrenciyi çalışmaya motive edebilmek, bu alandaki öğretmenlerin dikkat edebileceği bir husus olmalıdır.

Bu alanda kişi sadece kendisini dengeleme yolunda bu araçları kullanacak da olsa kendisini geliştirmeye ve yeniliğe açık olabilmelidir. Enerji uygulamaları üzerine dilimize çevrilmiş güzel kitaplar var, özümüze gerçekleştirdiğimiz yolda bakış açımızı derinleştirebilecek ve yeni yollar keşfetmemize yardımcı olabilecek kitaplar var. Yine de en önemli husus deneyim ve istektir. Bu sebeple kişi uyumlanınca öyle 3 gün, 5 gün, 21 gün diye kendisini kısıtlamadan, elindeki aracı yaşamının bir parçası haline getirebilmeli ve düzenli bir şekilde çalışmalıdır. Usui Reiki ve benzeri enerji sistemleri o zaman gerçekten etkin bir araç haline gelebilir. Ayrıca bir diğer husus da çalışmaların en önemli etki faktörüdür: Danışan!

Bir kişi uygulayıcı olduğunda kendisine çalışma yaparken hem uygulayıcı hem de danışandır. Bu alandaki enerji uygulamaları haricindeki her türlü pratik, uygulama ve teknik özel ve süpersonik değildir. Enerjiler sihirli değnek değildir, sihrin kendisi insanın kendisidir. Kişi bir enerjiye uyumlandığında, o enerjiyi kullanır ve kendisi de kişisel farkındalığıyla neyin dönüşmesi gerektiğinin farkında olursa yol genişler, çiçeklenir ve aydınlanır. Bu sebeple kendimize karşı dürüstlüğümüz ve farkındalığımız bu yolun önemli kilometre taşlarındandır.

Enerji sistemleri alanında uygulayıcı olmaya niyetli tüm dostlara sonuç olarak şunları öneririm:

1.Usui Reiki halen daha geçerli ve güçlü bir sistemdir, kendisine has bir öğretidir. Bu sisteme uyumlanarak kişi hem kendisi hem de başkaları için iyi bir rehber olabilir. Şayet kişi daha farklı sistemlerle çalışmak da isterse, bir uygulayıcı olarak neler yapacağını bildiğinden olaya daha hâkim bir şekilde adımlarını atabilir.

2. Günümüzde bioenerji üzerine de pek çok eğitim verilmekte ve enerji alanı üzerinde çalışma üzerine disiplinler öğretilmektedir. Böyle bir eğitimden de geçerek uyumlamalı enerjilerle çalışabilmeniz ve kendi çalışmalarınıza entegre edebilmeniz mümkündür. Bioenerji ve enerji sistemleri üzerine daha öncesinde bir yazı yayınlamıştık, onu da okumanızı tavsiye ederim. (Yazı için buraya tıklayın.)

3. Eğer ilk defa bir sisteme uyumlanacaksanız ve Usui Reiki sistemi sizi cezbetmiyorsa başka bir enerji sistemine de uyumlanmanızda bir sakınca yoktur. İyi yönlendirildiğiniz takdirde, yazıda bahsetmiş olduğum temeli sağlıklı bir şekilde kurabilmeniz mümkündür. Belki Usui Reiki öğretisi kadar detaylı olmaz ama yine de çalışmalarınızı daha yüksek bir bilinçle gerçekleştirebilirsiniz. Belirttiğim gibi, Evrensel Enerji üzerinden bir enerjiye uyumlandığınızda o enerjiyi hakkıyla kullanabilmeniz için gerekli bilgilendirmeyi sağlamaya gayret ediyoruz.Kendinizi keşfetmeye ve içinizdeki o muhteşem öze bir yola çıktığınızda Usui Reiki gibi sistemler yardımcı bir araç olacaktır.

Bilin ki, yola çıkmaya hazır olduğunuzda yol karşınızda olur, size sadece adımları atmak kalır.

Ve bilin ki hangi konuda şifa ve dengeye ihtiyacınız varsa, o “an”da zaten mevcuttur.

Işığımızın bol bol parlaması dileğiyle.

Taner Tözün
www.evrenselenerji.net

 Evrensel Enerji® 2012 - 2020 Taner Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün

X

Right Click

No right click