fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Uykunuzun Kalitesini Artırmak İçin 5 Yol

Uykunuzun Kalitesini Artırmak İçin 5 Yol

Uyku, çağımızın en önemli unsurlarından biri. Uzun ve yorucu mesailer, trafiklerde geçen vakitler, bireysel olarak bulunduğumuz çevreden daha toplumsala, yani ülkemizin koşulları bizi fizikçe yorduğu kadar, zihince de fazlasıyla yormakta ve uyuduğumuz vakitler bize çoğu zaman yetmemekte, uyku bozukluğuna davetiye çıkarmakta. Bütüncül olarak dengede olabilmemiz açısından hepimize “şu kadar saat uyku”dan çok, kaliteli bir uyku gerekli. Peki bizler, uykumuzun kalitesini bir başımıza nasıl artırabiliriz ve bu maratonvari yaşamda dimdik, sürekli yenilenebilir bir enerjiyle nasıl durabiliriz?

Düşünce ve duygu durumumuz, kendisini bedenimizde tezahür ettirir. Fiziksel rahatsızlıklar, enerji bedenlerinde oluşan blokajlar ve bu enerjisel dengenin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Uykusuzluk çekmek, uyuyamamak ya da uykudan yorgun kalkmak da bu zihin-duygu bedenlerimizdeki denge bozukluklarından kaynaklanabilmektedir. Tabi sadece fiziksel beden yorgunluğu da bunda etkin rol oynamaktadır. Burada, uyku üzerine yaptığım araştırmalar neticesinde kendimle denediğim çeşitli spiritüel yöntemleri paylaşacağım:

1 – Bedenimizle Konuşmak ve Bedenimizi Programlamak

e evrensel enerji bedeninizle konusun

Bedenimizin, sözümüzü dinleyen, bilinçli bir organizma olduğunu söylesem ne kadar şaşırırsınız? Yaşamımızdaki olay ve durumlarda olduğu kadar, bedenimiz üzerinde de istemenin, niyetin gücü büyüktür ve bedenimizi, istediğimiz şekilde programlayabiliriz. Bu işlemi uykumuz için de gerçekleştirebiliriz. Yattığınız zaman öncelikle bedeninize, ruhsal varlığınıza hizmet ettiği için teşekkür edin. Sabahları, genel olarak kalktığınız bir saat varsa o saatte, (ya da yaklaşık 4 saat uyumanız gerekmekteyse, 4 saat içerisinde bu durumun gerçekleşmesi için) uyandığınızda dengelenmiş olmayı, fiziksel olarak en yüksek seviyede enerjiyi depolamış olarak kalkmak istediğinizi sesli olarak bedeninize söyleyin ve tekrar bedeninize teşekkür edin. Hatta tam olarak saat kaçta bu durumda uyanmak ve yataktan kalkmak istediğinizi belirtirseniz, kısa bir uygulama süresi sonrasında saat alarmlarınızı kurmanıza gerek kalmayacaktır. (Yine de işinize geç kalmamak için alarmlarınızı gece yatarken kontrol edin :) ) Bu uygulamayı sıklıkla kullandığımı ve her seferinde yaşamın bu mucizevi tarafı için Allah’a şükrettiğimi belirtmeden geçemeyeceğim.

2 – Zihin ve Duygu Meselleri

zihin ve duygu evrensel enerji

Genel olarak hepimiz gün içerisinde yoğun bir akışta oluyoruz. Kafamız da sürekli olarak “yarınlarımızla” meşgul olabiliyor. Hatta uykularımızı kaçıracak yahut bir anda uykudan uyandırabilecek vesveseli bir dırdır makinasıyla yaşıyoruz desek yeridir. Tatlı uykunuzun orta yerinde bir anda uyanıp, hepimizin bir şeyler için kaygılanmışlığı olmuştur. Zihin – Beden dengesi için çeşitli meditasyon yöntemleri deneyebilirsiniz. Özellikle kaygı ve korku kaynaklı durumlar için, yine, kendimin sıkça kullandığı pratik bir yöntemden bahsedeceğim. Burada da sözlü niyet devreye giriyor dostlarım. ALLAH’IM (TANRIM, YARADAN, BÜYÜK RUH vs. siz mutlak güce nasıl hitap etmek istiyorsanız) TÜM KORKU, KAYGI VE ENDİŞELERİMİ SANA HAVALE EDİYORUM. Üzerinizden nasıl bir yük kalkıyor, denemeden bilemezsiniz. Tabi bu demek olmuyor ki, çözüm bekleyen bazı durumlar için hiçbir şey yapmayın; ama kaygı durumunu bu yolla üzerinizden atınca, çözüm için uğraşmanız daha rahat olacaktır.

3 – Beslenme

e evrensel enerji dogal beslenme

Gün içi yorgunluklarımız olduğu kadar uyku kalitemiz için beslenmemiz de önemlidir. Akşam yemeğinde kendi dengemizi bilmemiz önemlidir. Size bir diyetisyen gibi şu kadar gram bilmem ne, kibrit kutusu kadar çakmak yiyin diye öneride bulunmayacağım tabi, hepimizin bünyesi de farklı. Neticede akşam, midemizi ve metabolizmamızı yormayacak besinler almamız, dengeli su tüketmemiz ve tabi mümkün olabiliyorsa aşırı abur cubura el sürmememiz hayrımıza olur dostlarım. Bazen şeytan dürtebilir tabi, çok güzel yapılmış bir yemekten 2. bir tabak yemeyi herkes ister ya da bazen bir paket çikolata ve kahve çok cazip gelebilir. O zaman da tavsiyem, yediğinizi ve içtiğinizi kutsayın, ona teşekkür edin, (verilen nimetler için yukarı da şükredebilirsiniz bir yandan)  ve yine bedeninize seslenin. Aldığınız bu gıdaları sevgiyle sindirip, faydalı olan parçaları size enerji olarak döndürmesini talep edin ondan. Ayrıca bitki çayları, uyku öncesi gevşemenizi destekleyecektir.

4 – Reiki ve Farklı Enerji Çalışmaları

e evrensel enerji reiki calismalari

Şayet bir enerji uygulayıcısıysanız, kaliteli bir uyku için elinizde harika bir araç var, emin olun. Şifa enerjileriyle aşağıda size sunacağım çeşitli çalışmaları yapabilirsiniz.

Mekansâl Temizlik

Yattığınız odanın dilerseniz tam merkezinde, dilerseniz yatacağınız yatakta yerinizi alıp, reiki veya enerji kanalınızı çalıştırıp, yattığınız odanın enerjisel olarak ataç enerjilerden arınması için enerji akmasını isteyebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken doğalından adaçayı, sandal ağacı veya kuru odun parçası yakıp, oda köşelerini biraz tütsüleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra 2-3 dakika pencerenizi açmanızı öneririm.

**  **

Yatağa ve Yastığa Enerji Yüklemek

Reiki veya farklı bir enerji sistemiyle, yattığınız yatağa, başınızı koyduğunuz yastığa enerji yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamada, yatacağınız yerde kendinizi konumlandırın – bağdaş kurup oturmanız rahat olacaktır. Başınızı koyduğunuz yastığı kucağınıza koyun ve bir elinizi yastığa koyun. Boştaki elinizi de üzerine oturduğunuz yatağın üzerine koyun. Reiki veya farklı enerji kanalınızı çalıştırıp, elleriniz aracılığıyla yatağa ve yastığa, sizi en sağlıklı ve rahat uykuya sokacak şekilde enerjiyle yüklenmesini isteyin ve 2-3 dakika kadar bu pozisyonda enerjinin akışı için konumunuzu koruyun.

Çakra Dengeleme Çalışması

Uykuya dalmadan önce, standart bir çakra dengeleme çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Uygulayıcısı olduğunuz enerji kanalını çalıştırdıktan sonra bir eliniz taç çakranızda, diğer eliniz alın çakranızda olacak şekilde 1-2 dk enerji akışını gerçekleştirin. Sonra alın çakranızdaki eli yerinde tutup, taç çakranızdaki elinizi boğaz çakranıza getirerek, bu konumda da akış için 1-2 dk kadar kalın. Diğer çakralar için de, en son konulan el kalacak şekilde diğer elinizi bir alt çakraya koyarak (taç-alın, alın-boğaz, boğaz-kalp, kalp-karın, karın-sakral, sakral-kök) bu çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz. Sakral-Kök kısmına geldiğinizde iki elinizi de yan yana, sakral kısmına koyabilirsiniz – keza kök çakraya uzanıp vaziyette ulaşmak biraz yorucu olur. Her çakraya geldiğinizde dilerseniz çakra isimlerini de zikrederek niyetinizi belirtebilirsiniz. (Altın Üçgen Enerjisi kanalımdan enerji akışının taç ve alın çakramı dengelemesini istiyorum gibi)

Programlanmış Doğal Taşlar

Kristaller, reiki ile kolaylıkla programlanabilir özelliktedir. Özellikle uyku için pembe kuvars bir taş edinip, onu reiki ile programlayabilirsiniz. Programlama yaparken enerji kanalınız üzerinden, dengeli bir uyku ve beden için bir anten olmasını isteyin ve bir süre o taşı elinizde tutun. Taşınız yattığınız yerde yakınınızda olsun. 2-3 günde bir akan bir sudan geçirmek, kristalinizi enerjisel açıdan temiz tutacaktır.

** Siz de enerji uygulayıcısı olmak isterseniz, buraya tıklayarak enerji uyumlamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. **

5 – Tuz Lambası ve Doğal Taşlar

e kudret dogaltas evrensel enerji dogal tas

Tuz lambası, kaliteli bir uyku adına iyi bir seçenektir. Kullanımı basittir, gece boyu yanması yeterlidir. Tabi odanızın kapısının tam kapalı olması ya da kısık olarak açık olması önemlidir. Tuz lambası, odadaki oksijen oranını yükseltir, özellikle üst solunum yollarında kronik olarak rahatsızlığı bulunan dostlarımızı fazlasıyla rahatlatacaktır. Ayrıca tuz lambası, yoğun miktarına maruz kaldığımız elektromanyetik alanda bizi radyasyondan korur. Lamba yandığı sürece havadaki nemi çekerek, içindeki lambanın ısısı ile binde üç oranında gazlaşır ve bulunduğu ortamdaki bakteri ve mikropları temizler. Ayrıca üst solunum yollarındaki denge bozukluğunun şifalanmasında olduğu kadar cilt problemlerinde de güçlü bir etkisi vardır. Tuz lambasını seçerken, odanızın büyüklüğünü hesaba katmanızı ve odanıza uygun bir lamba tercih etmenizi öneririm.

Ayrıca doğaltaşlardan da, kaliteli bir uyku için güzelce faydalanabilirsiniz. Özellikle Kantaşı, Kaplangözü, Sitrin ve ve Sodalit kaliteli bir uyku için yüksek enerjilerini sizle paylaşabilecek doğal taşlardır. Ayrıca Bebek Kehribarı, bebeğinizin sistem dengesini sağlamasıyla, hem sizi hem de bebeğinizi bu konuda mutlu edecektir.

Güzel bir uyku hepimizin hakkı ve bu konudan muzdaripseniz, bu geceden itibaren yukarıdaki önerileri uygulamak için harekete geçebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla

Taner Tözün

www.evrenselenerji.netYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click