fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Para, Bolluk, Bereket Dinamiklerimiz ve Şifalandırma Meditasyonu

Para, Bolluk, Bereket Dinamiklerimiz ve Şifalandırma Meditasyonu

Günümüz dünyasında parasal konular, insanlığın tekâmül sürecinde fazlasıyla yer kaplamakta. Elbette, bütün hücreleri daha çok kazanmak adına mutasyon geçirmiş ve kitleleri yönlendiren hırs abideleri, bu yazımızın şimdilik biraz dışında kalıyor. Onlar da dualite dünyamızda bize sağladıkları değişik deneyim sahalarıyla yaşamımızın önemli bir parçası ama şimdi biz bireysel yolumuzla ilgili parasal dengelere bakacağız. Yaşamımızda parasal sıkıntılar olabilir; iş bulma süreci, eldekini yetirebilme mücadelesi, birikim yapamama, emeklerimizin karşılığını alamama vb. gibi. Yaşadığımız ülkenin ekonomik dinamikleri de elbette bizler için etken ama daha içe döndüğümüzde, bu yaşamımızda parasal enerjiler üzerine hangi dinamikler daha etken olabilmekte ve kendi başımıza neler yapabiliriz, bakalım.

Para bir enerjidir, yaşamımızda bir araçtır. Paraya bakış açımız ailede başlar, şekillenir ve olgunlaşır. Bir bakmışız ki, ailede başlayan bu bilinçaltımızda inanç kalıpları olarak yer almış ve eylemlerimizde bizi yönlendirici olmuş. Sonrası mı? Her ne kadar parça parça çeşitli dinamikler üzerine yazacak olsam da, bu dinamiklerin birbirini tamamlayan bir bütün olduğunu aklınızda tutun.

Sakral çakramızın dengesi, parasal konularla ilgili enerjilerimizin dengesiyle paralellikler göstermektedir. Sakral çakra, karın bölgemizin 3-6 cm kadar altında yer almaktadır ve diğer isimleriyle “Hara”, “Alt Karın”, “Cinsel Bölge”, “Svadhistana” olarak da bilinmektedir. Sakral çakra, cinsellik enerjimizdir, içimizdeki yaratıcı potansiyelin bulunduğu özdür. Kök çakra “BEN” enerjisi barındırırken, bu enerji bir kademe yukarı çıkıp sakral çakraya geldiğinde “SEN” enerjisine dönüşür. Arkadaşlarımız ve haliyle insanlarla olan ilişkilerimiz bu çakrayla bağlantılıdır.

Cinsel yönden kendimizi ifade etmemiz engellendiğinde, bu çakranın enerjisel yapısında dengesizlikler oluşabilmektedir. Bastırılmış cinsellik beraberinde suçluluk duygusunu yanında getirir. Yaşamda nasıl eylemler yaparsak yapalım, toplumca suçlanacakmışız hissiyatı bizim için yaşamımızın her yönünde etken bir dinamik olur. Hatta bu his parasal enerjilere yansıdığında, başkaları parasızlıktan sürünürken, para kazandığımız için kendimizi suçlu hissetmemiz gerekirmiş zannına kapılabiliriz.

Sakral çakra dengesizliğinde kendimizi değersiz görme potansiyelimiz yükseleceğinden, parasal konulardaki yaklaşımlarımıza kıtlık ve yokluk, değersizlik bilincinin de titreşimleri girmeye başlayacaktır. Bu yaklaşım şekliyle açıkçası, büyük bir buğday tarlasında, işini layığıyla yapan bir korkuluk olarak yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yalnız bu yayılan enerjiyle kargaları kaçırabileceğiniz gibi, mahsulün de kurumasına sebebiyet verebilirsiniz. Şaka bir yana, farkında olmadan bu tarz bir inanç kalıbıyla attığımız her adımda, eylemlerimiz bize gerisingeri bu şekilde yansıtılır. Sonra vay efendim neden terfi alamadım, neden iş bulamıyorum, neden paramı yetiremiyorum.

Parasal konularla ilgili en çok rastlanılan bir diğer dengeye geldik. Sakral çakranın enerjisiyle bağlantılı olan bir diğer enerji, “BABA”!

Ataerkil enerjiyle yoğrulmuş bu güzel topraklarda sonra neden herkesin maddi sıkıntıları oluyor. Bir yandan konu dışı olacak ama dikkat edin, günümüzde bu çalışmalar yaygınlaştığından bu yana en çok ilgi kadınlarımızdan geliyor çünkü bu dönem dişil enerjinin dengelenebilmesi için güçlü enerjiler barındırıyor. Ataerkil bir enerji mirasını nötrleyebilmek ve dönüştürebilmek adına biraz daha yolumuz olacak görünüyor. Şimdi babaya geri dönelim.

Aile yapısı, bireysel tekâmül yolumuz için önemli bir dinamiktir ve bizim kendi yolumuzun potansiyellerini çekebilmemiz adına önemli belirleyiciliği vardır. Bu durumun aslında biraz daha danışıklı dövüş olduğunu bir sonraki dinamikte göreceksiniz.

Anne karnından başlayan serüvenimizde babayla kurduğumuz ilişki, yetişkin bir birey olana kadar bizde önemli izler bırakır. Bir ailede illa şiddet, kavga olduğunda, aile bireyleriyle enerjisel dengesizlik olacağını düşünmeyin. Babanın çocuğuna karşı sevgiyi yansıtma, gösterme şekli, onunla ilgilenme ve iletişim kurma şekli, bunların hepsi de önemli dinamiklerdir. Elbette anne ve babanın kendi aralarındaki ilişkinin derinliği de çocuklar için bir kayıt malzemesidir. Bir hanede huzursuzluk varsa, çocuk bundan etkilenirken, bilinçaltında ileriye taşıyacağı inanç kalıplarını da oluşturmaya başlar. Ailede babanın paraya olan yaklaşımı da önem arz eder. Ayrıca küçük yaşlarda karşılaşılan boşanmalar ya da baba vefatı, bilinçaltında ileriyi etkileyecek kalıplar oluşturmamıza vesile olacaktır.

Danışanlarım arasında sakral çakra dengesizliği ile erken çocukluktan bugüne gelmiş babayla ilgili enerji dengesi paralellikler göstermektedir. Bazen, bireysel çabalarla kişinin yaptığı uygulamalar ve pratikler, bu dengeler üzerinde tamamen veya kısmen dengeler oluşturduklarında istisnai durumların çıkabildiğini gördüğümü size söyleyebilirim.

Bu yazıyı okuyorsunuz, paranızın akışıyla ya da bolluk ve bereket enerjisiyle ilgili bir tıkanıklığınız varsa, düşünün, babanızla aranız nasıl/nasıldı? Kendisi hâlâ hayattaysa, emin olun pek çok durum çok daha kolay dengelenebilir, henüz şansınız varken bu enerjiyi dönüştürmek için adım atabilecek gücü ve cesareti toplayabileceğinizi ben biliyorum, bunu yapabilirsiniz. Kendisi artık hayatta yoksa ya da bir şekilde ulaşılmazsa da farklı pratiklerin uygulanmasıyla bu enerjisel dengenin sağlanabilmesi mümkündür.

Bahsetmek istediğim bir diğer ana dinamiğimiz, aslında ruhsal varlığımızın tüm bilgisini kaplayan akaşamızdır. Bu yaşam serüvenimizi planlarken çorbaya kattığımız geçmiş yaşam malzemelerimizdir, tercihlerimizdir. Yukarıda ufak bir şey yazdım, danışıklı dövüş diye. Yaşam planımızın potansiyellerini en uygun şekilde yaşayabilmemizi destekleyecek nitelikteki en uygun aile kurumu ile ruhsal kontratlarımız vardır. Hem genetik hem de enerjisel atalar mirasını kabul etmeyi seçeriz çünkü bu bizim yaşamımızın yolunda umduğumuz deneyimleri öğrenebilmemiz adına uygun potansiyellerin yaratıcısı olacaktır. Annemiz, babamız, kardeşlerimiz ve hatta akrabalarımız. Parasal konularla öğrenmemiz gerektiğini düşündüğümüz konular varsa, bu yaşamımızdaki babamızla ona uygun bir kontrat seçmemiz muhtemeldir. Bu eylem, ölene kadar parasızlıktan sürünelim diye değildir; deneyimler vasıtasıyla dönüşümü gerçekleştirebilmek ruhsal olgunlaşma hanemize, akaşamıza bunları aktarabilmektir. Bu dinamik de aslında uzun uzadıya konuşulacak bir mevzu ki bu hususlar üzerine pek çok ufuk genişletici kaynak olduğu gibi, en büyük kaynağın varlığımızın kendisi olduğunu sizlere hatırlatmak isterim.

Yine dinamiklere girerken dediğimi anımsatmak istiyorum; her ne kadar tek tek ele almaya çalışsam da bütün bu bahsettiğim dinamikler birbiriyle iç içedir. Bu yazı, kafanızdaki soru işaretlerinin bir kısmını giderebilirken daha pek çoğunu ortaya çıkarabiliyor ve kendinizi keşfetme yolunda size yeni adımlar attırabiliyorsa fayda sağlayacaktır. O kadar soyut da bırakmamak için yazımın desteğini, ister reiki veya benzer bir enerji uygulayıcısı olun, ister normal bir insan olun, parasal konularla ilgili inançlarınızı dengelemek adına aşağıdaki çalışma pratiğini uygulayabilirsiniz. Sitenin blog bölümünde çakralarla ilgili yazdığım pek çok yazıya da erişebileceğinizi size anımsatmak isterim.

evrensel enerji anda yasa

- Rahat bir ortam hazırlayın. Bu çalışmalarınız öncesi duş alabilirsiniz, üzerinizdeki kıyafetleriniz de rahat olsun. Yerde veya koltukta oturabilirsiniz. Yerde oturacaksanız çalışma boyunca rahat edebilmeniz için altınıza bir tane yastık veya minder koymanızı öneriyorum. Tütsü ve mum yakabilirsiniz, bu da sizin keyfinize kalmış. Sizi gevşetebilecek bir müzik de çalışma boyunca size eşlik edebilir. Ortam çok aydınlık da olmasın, çok karanlık da. Belki sakral çakra için hazırlanmış tibet kasesi ya da frekans müzikleri çalışma etkisini yükseltme konusunda sizi destekleyebilir.

- Reiki veya başka enerji sistemlerine kanal olan dostlar yerleşme aşamasından sonra nefes aşamasından önce enerji kanallarını bu çalışmanın bütünün ve kendilerinin hayrına en derinden etki edeiblmesi için açmaya niyet edebilirler.

- Öncelikle biraz nefes çalışması yapacağız. Gözlerinizi kapatın. Çalışma süresince burnunuzdan önce karnınıza sonra ciğerlerinize nefes alın, bir süre tutun ve yine burnunuzdan bu nefesi verin. (Kış aylarında soğuk algınlığı mağdurları varsa, elbette ağızlarınızı kullanabilirsiniz, iyileşince çalışırım n’olcek diye ertelemeyin efendim :) Bu nefesi 4 saniyede alın, 4 saniye tutuverin, 8 saniyede de bırakıverin. Yaklaşık bir 5 dakika boyunca bu tempoda nefes alın, verin. Ondan sonra dileyenler normal nefeslerine dönebilir, dileyenler, ben yapabilirim diyenler bu tempoda devam edebilir.

- Turuncu bir ışık imgeleyin. İmgeleme konusunda zayıfım diyenler yanına turuncu bir nesne alıp, kapalı gözlerini bir süre açık tutarak nesneye odaklanıp, akabinde imgeleme için kopya çekebilir. Sonra gözlerinizi kapayın ama :) Bu turuncu ışığın sakral bölgenize aktığını, o bölgeyi doldurduğunu ve dolduktan sonra tüm enerji alanınıza yayıldığını imgeleyin. Çalışmamızın bu bölümü, sizin için ne kadar sürecekse o kadar süre ayırın. Bu 1 dakika da olabilir, 5 dakika da.

- Burada belirttiğim olumlamalardan seçtiklerinizi ya da hepsini isterseniz gözlerinizi açarak okuyabilir, isterseniz çalışma öncesinden okuyarak kaydettiğiniz bir ses kaydını açarak dinleyebilirsiniz. Ses kaydını açmak için de hareket edebilirsiniz, put gibi durmanız şart değil. Canlı canlı okuyacaksanız ama normal konuşma tonunda okuyun, ağzınızdan çıkanı fiziksel kulaklarınız da duysun lütfen. Evet işte seçmece olumlamalarımız;

* Bolluk ve zenginlik içinde yaşamayı hak ediyorum.
* Hem para kazanıp hem de kendimi eğlendirmeyi hak ediyorum.
* Para bir enerjidir ve ben parayı kabul ediyorum.
* Para benim dostum.
* Çok param var.
* Sadece varlığım bile değerli sonuçlar ortaya çıkarıyor.
* Zengin bir kadın / erkek olmak benim için çok eğlenceli.
* Parayı insanları kontrol etmek adına kullandığım için kendimi affediyorum.
* Boşa harcadığım paralar için kendimi affediyorum.
* Ben hayal edebildiğimden daha fazla mutluluk, sevgi ve paranın hayatıma girmesine izin veriyorum.
* Zenginliğim benim ve başkalarının canlılığına can katar.
* Ben paraya hükmedebilirim.
* Fazla para kazanmaya hazırım.
* Tüm arzularımı gerçekleştirmek için yeteri kadar zamanım, enerjim ve param var.
* Anne ve babamı yaşadıkları mali problemlerden dolayı affediyorum.
* Artık eminim ki benim için her şeyden yeteri kadar var.
* Gelirim, harcamalarımdan daha fazla.
* Ben diğer insanları kalkındırmayı istedikçe, onlar da beni kalkındırmayı istiyorlar.
* Harcadığım her para bana katlanarak geri dönüyor.
* Kendimi ve yaptıklarımı sevgi ile görüyorum.
* Kendimi hayatın akışına bırakıyorum.
* Sevgiyle iletişim kuruyorum.
* Kendi merkezimdeyim, sakinim ve dengeliyim.
* Evren beni onaylıyor, her şey yolunda.
* Hayatın tüm ihtiyaçlarımı kolayca ve rahatça sağlamasına izin veriyorum.
* Sağlık, zenginlik ve mutluluk hayatımı sürekli olarak renklendirir.
* Yaşamının genel olarak rahat ve başarılı bir gidişatı var.
* Ben her bakımdan zengin ve başarılı biriyim.
* Hayatımda düzenli ve bol miktarda para akışı var.
* Yaratıcılığımı kolayca ve coşku ile ifade edebiliyorum.
* Yaratıcılığım kim olduğumun bir ifadesi gibi serbestçe akmakta.
* Ben yetenekli, yaratıcı bir insanım.
* Yaratıcılığımı kendim için en iyi yollarla ifade edebilmede içimdeki bilgeliğe güveniyorum.
* Yaratıcılığıma güvenirim ve bunu ifade etmek için kendime zaman ve mekân sağlarım.
* Hayatımda sürekli olarak hayırlı fırsatlar ve durumlarla karşılaşırım.
* Doğru zamanda doğru yerdeyim ve doğru zamanda doğru kişiyle karşılaşırım.
* Kariyerim başarılı, ilham verici ve karlı işlerle doludur.
* Hayatımın işini yaparak büyüyor ve gelişiyorum.
* Kariyerim boyunca hayatımın amacını gerçekleştiriyorum.
* İşim yaratıcılığımın, neşemin ve hevesimin ifadesidir.
* Pek çok olumlu fırsat ve durumla karşılaşmaktayım.
* Yeni öğreti ve bilgileri kolayca ve zevkle özümseyebiliyorum.
* Sürekli olarak öğrendiğimin ve büyüdüğümün bilincinde olarak, yaşamımın her anında rahatım.
* Bildiklerimi başkaları ile paylaştığımda huzurlu ve sakinim.
* Bu evrenin bana vermek istediği tüm bolluk ve bereketi, ayrım yapmaksızın kabul etmeye ve almaya istekliyim ve kabul ediyorum. Ve onu bilinçle ve sorumlu bir şekilde paylaşmak için elimden geleni yapıyorum.
* Her çıkan fırsattan mümkün olduğu kadar fazla yararlanıyorum.
* Burası zengin bir evren ve onda hepimiz için her şey var.
* Bolluk benim gerçek var olma halimdir. Ben şimdi onu tümüyle ve sevinçle kabul etmeye hazırım ve kabul ediyorum.
* Yaşamın bana sunabileceği tüm refah ve mutluluğu kabul etmeye hazırım ve kabul ediyorum.
* Şu anda parasal olarak büyük bir bolluk yaşıyor ve bunun tadını çıkarıyorum.
* Yaşam neşe dolu, ben onun zevkini çıkarıyorum.
* Sonsuz zenginlikler şimdi hayatıma özgürce akıyor.
* Zengin bir bilince ve isteklerimi gerçekleştirme gücüne sahibim.
* İyi olan her şey bana kolayca geliyor.
* Kendimi bütünüyle, olduğum gibi seviyor ve takdir ediyorum.
* Kendimi özgürce, tam anlamı ile ve kolayca ifade ediyorum.
* Yaşadığım anın tadını çıkarmak için ihtiyacım olan her şeye sahibim.
* Gereksindiğim her şey içimde zaten var.
* İstediğim her şeye sahip olmayı onaylıyorum.
* Şu anda sağlık, zenginlik, mutluluk ve kusursuz bir kendini ifadeyle dolu hayatım için şükranlarımı sunuyorum.
* Kendim olmaktan mutluyum. Yeterliyim. Burada ve şimdiyi kabulleniyorum.
* Evren gereksindiğimiz her şeyi daima verir.
* Ben hayatımın yaratıcısıyım. Hayatımı tam isteğim gibi yaratıyorum.
* Hayatın en güzel şeylerine layığım ve kendime sevecenlikle her şeyin en iyisini kabul etmeye izin veriyorum.
* Neşeli, mutlu ve özgürüm.
* Ben, benim. Ben huzur ve barışım, ben gücüm, ben var olan her Şeyim, ben ışığım.

- Okumanız / kayıt dinlemeniz bittikten sonra bir süre daha nefesinizi izleyin. Varlığınıza teşekkür edip, Yaradan’a şükrederek yavaşça çalışmayı noktalandırın, bol su için.

Bu çalışma, nefesinizin de gücüyle normal bir olumlama çalışmasından daha faydalı olacaktır. Yine de düzenli bir şekilde bu çalışmayı uygulamanız, enerjisel dengeleriniz adına size katkı sağlayacaktır. 21 gün boyunca bu çalışmayı düzenli yapmayı seçebilirsiniz, bu tamamen sizin tercihiniz.

Şifalanma ve dönüştürme sürecinde beraberce düzenleyebileceğimiz “Holistik Şifa” çalışmaları aracılığıyla ya da para ile ilgili çeşitli enerji uyumlamaları aracılığıyla (Finansal Akış HizmetiPara Frekans GüçlendirmesiSihirli Yıldız Duşu PE), yaşamınızdaki dönüşümü daha hızlı yaratabilir ve denge potansiyellerini yaşamınıza çekebilirsiniz. Bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Her zaman anımsayın ki, size dair her şey siz istediğiniz takdirde dönüştürülebilinir. Şu an içinde bulunduğunuz durum belki gerçekten çok çıkmazda ya da siz oradan henüz çıkmak istememektesiniz, bunu ben bilemem ama siz bilebilirsiniz. Sizce de artık başkalarını ya da kendinizi suçlama evresini geçmeye ne dersiniz?

Yaşamımız kendimizi bildiğimiz güzel anlarla dolu olsun, sevgiyle.

Taner Tözün
www.evrenselenerji.net

 YENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click