fbpx
  • 05439187411
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blog

Duygu Durumlarını Dönüştürmeye Yönelik Çalışmalar

Duygu Durumlarını Dönüştürmeye Yönelik Çalışmalar

İnsan yapısı, içinde bulunduğu durumdan şikayetçi olmaya yatkındır: “Ben aşırı kıskancımdır, ben tembelimdir, ben bir öfkelendim mi, ben çok aceleciyimdir, işlerim hiçbir zaman yolunda gitmez, kesinlikle reddedileceğim vs.” Kendimizi bilmek demek, kendimizi olduğumuz gibi kabul etmek demek, yaşam kalitemizi düşüren, ilişkilerimizde ve içinde bulunduğumuz durumlarda bizi aşağı çeken duyguları fark edip, onların hayatımızda iyice yer etmesine olanak sağlamak değildir. Bireysel farkındalığı yakalayabilmiş insanlar, duygularını olduğu gibi bırakan insanlara göre duygu durumlarını dönüştürme yollarında her zaman birkaç adım ileridedir. Reiki veya benzeri bir şifa enerjisi uygulayıcısı dostlar için, duygu durumlarını dönüştürmek adına çalışma önerilerimi bu yazıda okuyabilirsiniz.

Dürüstlük

Burada sayacağım tüm aşamalar birbirinden değerli ama bence kişinin kendisine dürüst olma kavramını ilk sıraya alabiliriz. Bu tarz bir çalışmaya girişebilmek için kendimize çuvaldızın en sevgi dolusunu batırabilmemiz gerekiyor. Kendimize karşı dürüst olmadığımızda, görmezden geldiğimiz, yok saydığımız duyguların birikip bir patlama yapabileceğini belirtmek isterim. Geçmişte her ne yaşanmışsa yaşanmıştır. Şimdi kendimize karşı dürüst olma zamanıdır.

Kararlılık

Bu kavram, hem kendimizle yapacağımız enerji çalışmalarında olsun, hem de bir danışanla çalışma yaparken önemlidir. Bizi aşağı çeken duygulara tutunmayı bırakırsak daha kötü düşeceğimize inanmışızdır. Halbuki kanatlarımız olmadan uçabildiğimizi görebilmemiz için bir adımdır ve bu yolda kararlılık göstermek, eyleme girişmenin önemli bir parçasıdır.

Sabır

Kendimize karşı dürüst olduk, duygu durumunu saptadık, kararlı bir şekilde çalışmaya karar verdik. Sabır bu konuda bize yardımcı olacak bir unsurdur. Dönüşümler bazen bizim bile tahmin edemeyeceğimiz kadar hızlı gerçekleşebileceği gibi, üzerine gitmeye devam ederek ve bir dizi çalışma yaparak da gerçekleşebilir. O yüzden tek bir çalışmada moralleri bozarak, kararlılığımızdan bizi caydırmaya çalışan içimizdeki eski enerjiye itibar etmeyerek, çalışmalarımızı sürdürme konusunda sabırlı olmamız, bu çalışmalarda önemli bir etkendir.

Uygulama

Reiki veya benzeri bir şifa enerjisiyle belirlediğimiz bir duygu durumunu dönüştürmek adına nasıl bir çalışma gerçekleştirebiliriz, bakalım.

Bu çalışma örneğimizde “Reddedilme korkusu” duygusunu ele alalım.

Bu duygu kalp çakramız ile bağlantılıdır. Çalışacağımız duyguyla ilgili bağlantılı çakrayı bilmemiz bize yardımcı olur.

Bu duyguya sebebiyet veren ilk anınızı hatırlıyor musunuz? Ya da sonuncusunu? Karmaşık yapımız dolayısıyla bir olay ne kadar basit gözükse de bilinçaltımız onu çetrefilli bir yapıya büründürebilir. Acı anılara tutunmamız, aynı zamanda yaşamımıza benzer olayları çekmemize sebebiyet verebilir.

Bu ağırlıktan özgürleşmeyi seçtiğimizi düşünerek, çalışmanın enerji kısmına gelelim.

Bu çalışmayı kullandığınız herhangi bir enerji sistemiyle gerçekleştirebilirsiniz. Şayet elinizde daha özel kullanım alanları olan enerji sistemleri varsa, çalışma yapacağınız konuyla ilgili olan sistemi belirleyerek bu örneği o sistemle gerçekleştirebilirsiniz. Kullanacağınız enerji sisteminde semboller varsa, sembolleri çalışma niyetinizle beraber aktif edebilirsiniz.  

Standart bir enerji çalışması için gerekli önkoşulları yerine getirin. Çalışma ortamınız rahat olsun. Çalışma öncesi hafif bir beslenme gerçekleştirin. Rahatlamanıza yardımcı olacaksa çalışma öncesi ılık bir duş alabilirsiniz. Çalışma esnasında isterseniz oturabilir, isterseniz uzanabilirsiniz. Bu tarzda bir çalışma için yaklaşık 30 dakikanızı ayırmanızı tavsiye ederim. Çalışma yapacağınız duygu ile alakalı çakra üzerine bilginiz varsa iki elinizi de o çakranın üzerine koyabilirsiniz. Bütün her şey hazırsa, bu çalışma örneğinde “Gümüş Mor Alevi” kanalını örnek alarak, aşağıdaki gibi bir niyet kalıbı kullanın:

“GÜMÜŞ MOR ALEVİ ENERJİ KANALIM ÜZERİNDEN, DOĞDUĞUM GÜNDEN BU YAŞIMA KADAR REDDEDİLME KORKUSUNA BAĞLI OLARAK YAŞADIĞIM TÜM DENEYİMLERİMİN SORUMLULUĞUNU KABULLENEREK, TÜM KATMANLARDA, BEDENLERDE, ZAMANLARDA REDDEDİLME KORKUSUNA BAĞLANMIŞ BLOKAJLARDAN EN DERİNDEN TEMİZLENMEK, ARINMAK, ÖZGÜRLEŞMEK VE ENERJİSEL BİR BÜTÜNLÜK İÇİNDE ŞİFALANMAK İÇİN ENERJİNİN AKMASINI İSTİYORUM VE SEVGİYLE KABUL EDİYORUM.

Enerji çalışmalarında blokaj farkındalığı ve bilinçli çalışma üzerine çokça durduğumu size hatırlatmak isterim. Bu tarz bir çalışmada enerjiyi aktifleştirip sadece akmasını sağlamaktan çok, direkt hedef odaklı çalıştırmanın daha fayda sağlayacağını denedikçe görebilirsiniz. Kullanacağınız enerji sistemi aracılığıyla, bütün yaşadığınız deneyimlerin sorumluluğunu da kabul ederek, en derin köklerinden arınmak için enerjinin akmasını isteme metodunu başka türlü duygularla çalışırken de kullanabilirsiniz.

Enerjisel dengeler yerine geldikçe bu dengesiz duygu durumunun ortadan kalkacağına emin olarak çalışın ama beklenti içinde, şu kadar çalışmada diye kendinizi sıkmadan, sınırlandırmadan, akışta kalarak yapın bunu. Çünkü her insanın enerji alanı, deneyimleri ve yaşam planları birbirinden farklıdır. Dürüstlük, kararlılık ve sabır bu çalışmalarda rehberiniz olacaktır. Kendinizi bildikten sonra yapacağınız her çalışma, yaşamınızda hızlıca meyvesini verecektir.

İyi çalışmalar dilerim.

Siz de bir şifa sisteminin enerji uygulayıcısı olabilirsiniz. Buradan enerji kanallarına göz atabilirsiniz.

Taner Tözün
www.evrenselenerji.netYENİ ÇAĞ ENERJİLERİ VE 999 GÜCÜ İLE TANIŞIN!

Uyarı

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bülten Aboneliği

Güncel etkinlik ve eğitimlerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize kaydolun!  

Sosyal Medyada Biz

X

Right Click

No right click