Blog

14 Ekim Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

14 Ekim Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

Herkese merhabalar. Bu sene kızımızın doğumu dolayısıyla astroloji üzerine çok fazla paylaşım yapma imkanı bulamadım. Ekim ayıyla tekrardan astrolojik danışmanlıklar vermeye başladım. 2023 yılının kalanı için de  astroloji gönderilerine devam edeceğim. Bu yılın son Güneş Tutulması 14 Ekim tarihinde 21 derece Terazi burcunda saat 20:55’te gerçekleşiyor. Halkalı Güneş Tutulması ülkemizden görünmemekle birlikte Amerika’nın batısı ve güneyi özellikle Los Angeles, Meksika, Kolombiya ve Brezilya’dan izlenebilecek. Tutulmalar etkisini izlenebildikleri ülkeler üzerinde daha çok gösterir. Etkisi 1 yıl gibi uzun bir süreye yayılacak. En çok öncü burçlar olan Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeç’ler etki alacak.  

134 no.lu Saros Döngüsü’ ne ait bu tutulma öfkeden gelen gücü açığa çıkarabilir, olası bir kriz açığa çıkabilir. Bu döngü ile kişinin hayat yolundaki önemli blokajların kolayca kalkabileceği ve engellerin aşılacağı da görülebilir. Önemli olan hızlıca aksiyon almaktır. Saros döngüleri 18 yılda bir tekrar ettiği için en son buna benzer tutulma 3 Ekim 2005 tarihinde gerçekleşmişti. Bu tarih aralığında kişisel yaşantınızda aldığınız etkilere benzer etkiler almanız olasıdır.  Benzer şekilde Metonik Döngü açısından bakıldığında her tutulma 19 yılda bir tekrar eder.  14 Ekim 2004 tarihinde gerçekleşen tutulma ile aynı derecede burca sahip olacağı için bu tarihlerde yaşadığınız olayları değerlendirmeniz anlamlı olabilir.  

Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleşeceği için karmik etkileri tezahür ettirebilir. Tutulma sürecinde açığa çıkabilecek kişisel ve kolektif tesirler geçmiş yaşam karmalarının bedeli ya da ödülü olabilir. Öncü burçta gerçekleşen tutulmanın etkisi çok hızlı bir şekilde açığa çıkacaktır. Özellikle tutulmadan 2 ay önce başlamış ve 2 ay kadar daha devam edecek güçlü etkiler olabilir.  

Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylar gibi çalışır. Bu da keskin bir şekilde yeni başlangıçları ifade eder. Eğer başlangıç enerjisinden önce bir bitiş gerekiyorsa keskin bir şekilde bir bitiş ve sonlanma getirir. Güneş ve Ay’ın birlikteliği bu tutulmada Terazi burcunun güçlü yönlerini ön plana çıkarır. Terazi burcunun ana konusu ilişkilerdir. Ben-sen olma, ilişkiler arasında denge kurmak önem kazanacaktır. Huzur ve dinginlik arayışına girebiliriz. Uzlaşma ve anlaşmaya varma, adalet konuları da ön plana çıkacaktır. Güney Ay Düğümü yönlü olması ilahi adaletin sağlanması için karma borçlarını gündeme getirebilir.  

Terazi burcu böbrekler ve bel ile ilgili olduğu için böbrekler hassaslaşabilir, bel tutulması ağrıları yaşanabilir. Tutulma etkileri sürecinde, böbreklerin kandaki atık ürünleri süzüp temizlemesi gibi ruhların da arınmaya ihtiyacı olabilir. Bunu yapmanın yollarından biri de çevreyle kendimizle dengeli ilişkiler kurarak uyum içinde olmaktır. İlişkiler içerisinde denge sağlanması için ölçülü bir ben imajı ve sen değeri kurulmalıdır. 

Terazi burcu barıştan yanadır. Strateji yaparak ilerler. Kolektif tesirlerde her konuda adalet, hak hukuk için oluşabilecek tüm durumları ikiye bölerek değerlendirebiliriz. Bu da seçim yapmak anlamında bir kararsızlığa sebep olabilir. Terazi, genel anlamda uzlaşarak sakinleştirmek, orta yolu bulmak ile ilişkili olduğu için gökyüzü, savaş ortamının bir kenara bırakılarak huzurun getirilmesi gerektiğini söylüyor.  Uyum duygusu, sanat ve güzellik anlamında da çalışarak bu konuları ön plana çıkarabilir. 

Ülke haritamızın 5. Evinde gerçekleşen tutulma, arabuluculuğu, polisleri, silahlı kuvvetleri, sanatsal alanları, çocukları ve gençleri, turizmi ve parkları anlatır. Ülkemizin Merkür-Satürn kavuşumunun üzerinde olan bu tutulma medyanın ve bilgi kanallarının üst otoriteler tarafından kısıtlanması, sağlık çalışanları için yeni yapılandırmaların gündeme gelmesi, ticari düzenlemeler gibi konuları gündeme getirebilir.  

Tutulma 21 derece Terazi burcunda gerçekleşiyor. Üçüncü dekanda tutulma asiller arasında sorunlara ve mülklerinin zarar görmesine neden olabilir.  Kişisel doğum haritalarınızda 21 derece ve +-5 derece yakınlıktaki gezegenler varsa daha önemli etkiler almanız olası. Tutulma anında Güneş Rigel sabit yıldızı ile paralel açı kuracak. Rigel, bilgiyi iletmek, artistik kabiliyet, mutluluk, sanatsal yetenekleri ve askeri başarıları gösterir.  

An haritasında ateş elementinin bulunmaması, tüm göstergelerle birlikte değerlendirildiğinde harekete geçmek, ateş enerjisinin yükselmesi ve savaşı gösterebilir. Ancak bu savaş ortamına barışı getirmek gerektiğini Terazi vurgular. Tutulmaya Chrion’un karşıt açı yapması barış, uyum,  huzur ve denge için yara alınabileceği, aidiyet hissinin zarar görebileceğini söylemektedir. Merkür kavuşumlu tutulma mantık, bilgi, bilgiyi iletme, düşünce gücü, zekâ, ticaret, kısa seyahatleri ve muhakeme yeteneğini ön plana çıkaracaktır.  

Buraya kadar tutulmanın genel etkilerini özetledik. Bundan sonra yükselen burcunuza göre kısaca etkisini okuyabilirsiniz. Bu tutulma benim için önemli diyorsanız, detaylı bilgi için kişisel haritalarınız üzerinden danışmanlık alabilirsiniz.  

Yükselen Koçlar; 

Tutulma 7. Evinizde gerçekleşecek.  Öncü burç olarak tutulmadan en çok etki alan burçlardansınız. Evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler ile ilgili radikal başlangıçları ve sizin ve karşınızdakinin hayatını etkileyen önemli gelişmeleri gündeme getirecek.  

Yükselen Boğalar; 

Tutulma 6. Evinizde gerçekleşecek. İş ortamınız, gündelik işleriniz, sorumluluklarınız, kronik hastalıklarınız ve hizmet alanlarınız ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen İkizler; 

Tutulma 5. Evinizde gerçekleşecek. Kendinizi yaratıcı ifadeniz, aşk hayatınız, hobileriniz, eğlence tarzınız, keyif alanlarınız ve çocuklar ile ilgili konularda yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Yengeçler; 

Tutulma 4. Evinizde gerçekleşecek. Öncü burç olarak en çok etkiyi alan burçlardansınız. Ev, aile, güvenlik, ebeveynler, kökleriniz ve gayrimenkuller ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Aslanlar; 

Tutulma 3. Evinizde gerçekleşecek. Yakın çevre, eğitim, iletişim, kısa yolculuklar, kardeşler, becerileriniz ve öğreniminiz ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Başaklar; 

Tutulma 2. Evinizde gerçekleşecek. Para, kazanç, maddi güvenlik, kişisel değerler, para kazandıran yetenekler ve maddi fırsatlar ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Teraziler; 

Tutulma 1. Evinizde gerçekleşecek. Tutulmadan en çok etkiyi siz alacaksınız. Dış görünüşünüz, benliğiniz, imajınız, kişiliğiniz ve tüm hayatınızı radikal bir şekilde etiketleyecek , kendinizi yeniden keşfedeceğiniz yeni başlangıçlar gündeme gelecek.   

Yükselen Akrepler; 

Tutulma 12. Evinizde gerçekleşiyor. Dünyadan soyutlandığınız konular, spritüel deneyimler, mistisizm, bilinçaltınız, gizli saklı konular, kendinizi bıraktığınız teslimiyette olduğunuz durumlar ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

 Yükselen Yaylar; 

Tutulma 11. Evinizde gerçekleşecek. Sosyal yaşantınız, hayattan beklentileriniz ve ümitleriniz, arkadaşlarınız, gelecek projeleriniz ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Oğlaklar; 

Tutulma 10. Evinizde gerçekleşecek. Tutulmadan en çok etki alan burçlardansınız. Sosyal statünüz, mesleğiniz, kariyeriniz, yaşam hedefleriniz, başarılarınız ve anneniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar gündeme gelecek. 

Yükselen Kovalar; 

Tutulma 9. Evinizde gerçekleşecek. Uzak yolculuklar, yaşam felsefeniz, hayata bakış açınız, hukuksal konular, yabancı ülkeler, bilgeliğiniz paylaşmak ve dünya görüşünüzü yükseltecek durumlarla ilgili yeni başlangıçlar yapacaksınız. 

Yükselen Balıklar; 

Tutulma 8. Evinizde gerçekleşecek. Borçlarınız, giderler, miraslar, cerrahi operasyonlar, yeniden doğduğunuz durumlar, eşiniz parası- ortak maddi kaynaklar ve derin dönüşüm yaşayacağınız durumları gündeme getirecek. 

Sevgilerimle,

Ezgi Sala Tözün

Katılımcılar Hizmetlerimiz için Neler Söylüyor?

Vermiş olduğumuz tüm danışmanlıklar ve hizmetler üzerine katılımcı yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Sitede Arayın

Kullanıcı Bilgilendirmesi

• Bu bölüm, müşterilere/kullanıcılara ait sorumlulukları hatırlatmak amacıyla hazırlanmıştır. Evrensel Enerji® aracılığı ile hizmet alan tüm müşteriler/kullanıcılar bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
• Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.
• Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.
• Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.
• Evrensel Enerji® üzerinden alınan herhangi bir hizmet için ücret iadesi söz konusu değildir.

Destek Ol

Çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz?

→ Detaylı bilgi için tıklayın. ←

E-Bültenimize Abone Ol

Lütfen bu formu gönderebilmek için tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirin

Evrensel Enerji® 2012 - 2023
Taner Tözün & Ezgi Sala Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Reiki Uyumlamaları, Reiki Eğitimi, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün, Astroloji, Astrolojik Danışmanlık, Deneysel Astroloji, Holisitk Dengeleme Çalışmaları, Psişik Okuma, Beden Kaydı Temizleme, Beden Kaydı Şifalandırma, Karmik Kontrat Temizleme, Karma Temizleme, Karmik Temizlemeler, Karmik Kayıt Bulma, Karmik Kayıt Kütüphanelerinde Temizlik, Beden Kaydı Okuma, Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa, Ezoterik Şifa, Doğum Haritası Şifalandırma, Psişik Harita Okuması, Doğum Haritasının Üzerine Çıkma, Kanallık Mesajları, Kanallık Bilgileri, 
Image