Blog

Ataç Enerjiler: Bize Ait Olmayan Enerji Parçaları

Ataç Enerjiler: Bize Ait Olmayan Enerji Parçaları

Günlük yaşantılarımız, bizleri çeşitli düşüncesel ve duygusal hâllere yöneltir. Maddi âlemlerde tekâmül eden bedenlerimiz salt fiziksel kostüm değildir. Fiziksel bedenimiz dışında bulunan eterik, astral (duygu) ve mental (düşünce) bedenlerimiz, her daim bir alıcısı ve vericisi olan telsiz gibi yayında bulunmaktadır. Yaydığımız her düşünce ve duygu, niteliğine göre titreşerek, başka dostlarımıza tesir edebilmektedir. “Ataç Enerji”  kavramı da buradan gelmektedir. Örneğin, bir Y arkadaşımızın sahip olduğu öfke duygusunun titreşen frekansı ile denk nitelikte titreşebilecek bizim öfke duygumuzun frekansı, aynı titreşime girdiği zaman, o enerji parçası bize yapışır ve bu ataç enerjiler, enerji bedenlerimizde blokaj yaratarak bizleri hasta olmaya, ileride çözümlemesi zor olacak derin blokajlara sürükleyebilir. Bu yazımda, enerji terapisti olan ve olmayan dostlarımız için “Ataç Enerjiler”den arınma ve korunma yöntemlerine değineceğim.

Daha önceki yazılarımda, tekâmülümüzde bizi etkileyen pek çok dinamiğe sahip olduğumuzu belirtmiş, enerji çalışmalarında bu dinamikleri göz önüne nasıl alabileceğimizin üzerinde durmuştum. Dünya okulumuzun en kalabalık dönemlerinden birini geçiriyor olmamız vesilesiyle ataç enerji tesirlerine özellikle değinmek istiyorum; çünkü bu enerjilere yaşamımızın her noktasında maruz kalabilmekteyiz. Düşünüyoruz, hissediyoruz ve en önemlisi bunu bilinçli & bilinçsiz bir şekilde yayıyoruz. Bir duygu ve düşünce halinden bir diğerine geçebilmemiz normal ama bizi aşağı çeken bir halde fazla kalmamız, pek çok dinamik içerisinde deneyimler geçiren bizler için ekstra bir külfet. 

Öncelikle enerji terapisti olan ve olmayan dostlarımızın da, arınma ve korunma maksatlı yapabileceği yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Bu yöntemler ataç enerjileri arındırmanın fazlasında bize destek olacaktır.

Su. Fiziksel bedenimizin olmazsa olmazı olan sevgili su, kullanabilenler için güçlü bir arındırıcıdır. Özellikle tuz ile birleşimi arınma çalışmamızda bize hızlıca etkisini hissettirir. Deniz kıyılarında yaşayan ve denize girebilen dostlarımız bu yönden, en azından sıcak mevsimlerde, bu çalışmayı yapabilmek için daha kısmetli görünüyor. Su veya tuzlu su ile arınma çalışmasına yapacağımız bir tek “Niyet” eklemesi kalıyor. Basit bir duş anımızı, fiziksel ve enerji bedenlerimizdeki ataç enerjilerden bizi arındırma çalışmasına döndürebiliriz. Duşa girdiğimizde, sevgili su elementine öncelikle teşekkür etmek ve size ait olmayan ataç enerjilerden su vasıtasıyla arınmayı istemek, su içerisindeki enerji hafızasına etki eder, suyu bilinçlendirir. Ya da bir kap içerisine tuzla suyu karıştırmak, ki tuz kullanımlarınızda mümkün olduğunca rafine edilmemiş tuz tercih edin, ve o kap içerisindeki suya, tuza teşekkür edip, o karışımın sizin üzerinizdeki ataç enerjilerden arınmayı istemek, o suya niyet yoluyla enerji yüklemektir. Aynı şekilde de denize girerken benzer nitelikte teşekkür ve niyet çalışması ile arınma çalışması yapabilirsiniz. Özellikle tuzlu su, sizi ataç enerjilerden arındırırken vücuttan atacağı toksinlerden ötürü fiziksel mânâda yorgunluk hissettirebilir, o yüzden bu tarz arınma çalışmaların akabinde kendinize yarım saatlik ufak bir dinlenme ayarlamanızı tavsiye ederim.

Tütsü, özellikle kurutulmuş adaçayı yaprağı ve sapları. Kimyasal olmayan, organik her türlü tütsü ile de gerçekleştirebileceğiniz bu çalışmayı,  aynı tuzlu su ile yaptığımız çalışma yöntemindeki gibi; öncelikle tütsünün etrafa vereceği dumana, hava elementine, teşekkür ederek yayılan dumanın sizi üzerinizdeki ataç enerjilerden arındırması üzerine niyet ederek gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle şamanların yüzyıllardır bu maksatla kullandığı kurutulmuş adaçayını siz de kullanabilirsiniz. Yanan adaçayı sapı ve yapraklarını evinizin köşelerinde dolaştırarak, eviniz için de ayrı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. (İleride mekânsal enerji temizliği üzerinde de durmayı planlıyorum.)

Peki ya ataç enerjilerden korunmak? Yaklaşık 7 milyar kadar insanı düşünmemeye, hissetmemeye zorlayamayacağımıza göre, kendimize has belirleyebileceğimiz ufak ritüellerle bize ait olamayan ataç enerjilerden, yine niyet ve dua temelli korunabiliriz. “Bana ait olmayan duygu ve düşünce titreşimlerine kendimi kapatıyorum” şeklinde bir niyet etmek, basit ama etkili bir yoldur. Her sabah uyandığımızda, her gece yattığımızda bu nitelikte bir niyeti söylememiz, bizleri ataç enerjilerin negatif tesirlerinden koruyacaktır. Kalabalık bir ortama gireceğiniz zaman, özellikle büyük bir şehirde yaşıyorsanız, üzerinizde size ait olmadığına inandığınız ekstra tesirler hissettiğiniz zaman bu tipte bir çalışma da gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi sıra geldi, sevgili reiki ve benzer enerji kanaları aracılığıyla çalışan terapist ve öğretmen dostlarımıza. Usui Reiki, Kundalini Reiki, Gümüş Mor Alevi, Altın Üçgen, Şambala, Alfa Omega vb. şifa kanalları ile çalışırken, ataç enerjilerden arınmak için temel olarak şöyle bir niyet ile çalışabiliriz: “KANALI OLDUĞUM ‘X’ ŞİFA ENERJİSİNİN KENDİME, BANA AİT OLMAYAN ATAÇ ENERJİLERDEN TEMİZLENMEK VE ATAÇ ENERJİLERİN YARATTIĞI BLOKAJLARIN AÇILMASI & ŞİFALANMASI İÇİN AKMASINI İSTİYOR, KANALIMDAN AKACAK BU ENERJİYİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM.” Eğer çalıştığımız şifa sistemi, sembolleri kullanmayı gerektiriyorsa, bu durumla ilgili sembolü varsa, niyet öncesinde veya sonrasında, havaya çizip, sembolün adını söyleyerek kullanılan enerji kanalını aktif edebilirsiniz. 

Aynı şekilde korunma maksatlı bir çalışma yapmak istiyorsak, yine her  sabah veya gece, şöyle bir niyet ile çalışabiliriz: “KANALI OLDUĞUM ‘X’ ŞİFA ENERJİSİNİN BANA AİT OLMAYAN ATAÇ ENERJİLERDEN BENİ KORUMASI İÇİN AKMASINI İSTİYOR, KANALIMDAN AKACAK BU ENERJİYİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM.” Bu türde yapacağınız enerji çalışmalarının neticesinde sezgileriniz ve deneyimleriniz, kendine has çalışmalar geliştirebilmenize olanak da sağlayacaktır. Az önce de dediğim gibi, hangi enerji sisteminde çalışıyor olursanız olun, hepsi ile ataç enerjiler üzerinde çalışabilirsiniz. 

Aynı şekilde bir danışanımıza ataç enerjiler üzerine çalışma gerçekleştireceksek, yukarıdaki niyetlerimize danışanımızın adını, soyadını, uzaktan çalışma gerçekleştiriyorsak bulunduğu şehrini ekleyerek çalışmanızı şekillendirebilir ve çalışabilirsiniz.

Yaşamımızda bizi etkileyen pek çok dinamik var. Bir sonraki yazılarımda, özellikle enerji terapisti ve öğretmeni dostlarımıza yönelik; geçmiş yaşamlar, atalar, anne karnı ve doğum anı dinamikleri üzerinde enerji çalışmalarımızı nasıl şekillendirebileceğimiz üzerinde durmayı düşünüyorum. Bu yazımın da okuyan bütün dostlara faydalı olmasını umuyorum.

Işığınız bol olsun, sevgiyle kalın.

Taner Tözün 
www.evrenselenerji.net & www.tanertozun.com

 


 3858,    20  Eki  2015 ,   Yazılar
Taner Tözün

Web site: www.tanertozun.com   Eposta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Spiritüel Danışman & Enerji Eğitmeni / Terapisti

Taner Tözün ile Bireysel Şifa Çalışmaları

✨ Artık kronikleşmiş ve ne yaparsanız yapın tekrar eden fiziksel rahatsızlıklara mı sahipsiniz? ✨

İlişkilerinizde sürekli aynı olayları mı deneyimliyorsunuz ve bu döngüden sıkıldınız mı?

💸 Ne yaparsanız yapın parasal konularda hep sıkıntıya mı düşüyorsunuz? 💸

👉 Size özel hazırlanan bireysel şifa çalışmaları ile yaşamınızdaki dönüşümü gerçekleştirin. 👈

 

 
 

Yasal Uyarı

Bu çalışmalar bir tıp yöntemi değil, evrensel yaşam enerjisi ve danışmanlık yöntemleridir. Herhangi bir sağlık durumunda öncelikle uzman bir doktora başvurunuz.

Düzenlenen eğitimler ve seminerler, önerilen çalışma yöntemleri vemeditasyonlar, verilen danışmanlık hizmetleri kişisel yolculuğunuzda potansiyelinizin açığa çıkmasına, hayat kalitenizin artmasına ön ayak olur. Hiçbir teşhis ya da tanı yapmaz...

Hakkında

Spiritüel Danışmanlık - Reiki ve Enerji Uyumlamaları - Bireysel, Toplu ve Mekansal Şifa & Arındırma Çalışmaları - Ruhsal Öğretiler

 

Twitter Akışı

E-Bülten Aboneliği