Blog

Enerji Çalışmalarında Söz’den Öz’e İşleyiş Biçimleri

Enerji Çalışmalarında Söz’den Öz’e İşleyiş Biçimleri

Günümüz insanı, hızlandırılmış ve yoğun bir program dâhilinde tekâmül etmektedir. Farklı ihtiyaçları olan, farklı seviyedeki pek çok varlık, daha üst planlara sıçrayabilmek ve dünya okulunu bitirebilmek için yoğun bir mücadele veriyor. Varlığın yeryüzündeki enkarnasyonu üzerinden çeşitli farkındalıklara ulaşması, öz’e dönüşmede tıkanmış bilgi ve deneyimin şifalanması için bir anahtar. Bu farkındalıklara erişebilmek ne kadar kolay, ne kadar zor, varlık için ne kadar gerekli ve Reiki gibi şifa sistemleri bu durumun neresinde nasıl etki etmekte, bu yazımda bu konuları işleyeceğim.

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi, tekâmülde bireysel – ve dışlayamayacağımız toplumsal – dinamiklerin, yeni bir plan çerçevesinde bedenlenen varlığımıza tesiri çok yüksektir. Bu dinamiklerin; geçmiş yaşamlar, atalar, anne karnındaki dönem, doğum anı,  bireyin yaşadığı şu dönemi ve dışarıdan ataç olarak gelen enerji parçaları olduğunu belirtmek isterim. Deneyimlediğimiz yaşamlarda çözümleyemediğimiz her durumu, söylenemeyen her sözü, bitirilemeyen her davranışı daha sonraki yaşantılarımıza aktarabildiğimiz, yapılan pek çok regresyon terapisinde, pek çok tebliğde açığa çıkmıştır. Varlığın kendisini tekâmülünde daha ileriye taşıyabilmesi, mümkün olabilecek en uygun ve bilinçli şekilde şifalanmasını gerektirir. Yoksa bitirilememiş her ders, yine karşımıza çıkacak bir olay örgüsünde kendimizi bulmamıza vesile olacaktır.

Peki, günümüzde bireyin dış tesirlerle şifalanmasına yardımcı olmak etik midir, mümkün müdür?

Reiki ve benzer şifa sistemlerinin, günümüzün yoğun tekâmül sürecine doğru tekrar ortaya çıkması bir rastlantı veya şans değildir. Dünya okulunun devre sonuna yaklaştıkça ortaya çıkan ruhsal ihtiyaçların bir sonucudur. Ne kadar, öğretilme ya da uygulama alanlarının özünden saptırılıp altın günümsü geçirilmesi veya şifa temelinden para amacına dönmesi fazlasıyla görülmeye başlansa da, bu konuda pek çok deneyimli öğretmenin ve uygulayıcının çalışmaları, insanlığa tekâmül yolunda hizmet etmektedir.

Pek çok uygulayıcı ve öğrenci dostum bilir ki, enerji sistemlerine uyumlanmanın ilk çalışmaları, uyumlananın şifalanmasını amaçlar. Bir şifacının doğasında, içgüdüsel olarak kendisini şifalandırma isteği ve bu deneyimi etrafıyla paylaşma arzusu yatmaktadır. Öğretmenlerimizden öğrendiğimiz, yazılı kaynaklardan baktığımız uygulamalarda, geçmiş yaşamlar üzerine çalışmalar dışında  genel olarak bireyin şimdiki enkarnasyonuna yönelik çalışmalar yoğunluğunu görebiliriz. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bireyi tesir olarak etkileyebilen pek çok dinamik varken, standart sistematik çalışmalar, bizi ne kadar şifalandırabilir?

Usui Reki, Karuna Reiki, Şambala Çok Boyutlu Şifa Enerjisi gibi genel olarak çalışma prensipleri sembollere dayanan enerji sistemleri ile sadece niyet temelli çalışma sistemleri olan kanallarda görünen ortak yön, bir dağıtıcının enerji ve şifalanma talep eden danışana enerjiyi yönlendirmesi ve ona etki etmesi için enerji çalışmasını yönergelere uygun yapabilmesidir. Elbette burada şifayı talep eden danışanın, şifayı gerçekten istemesi, şifa süreci için büyük bir etkendir. Ama direkt olarak, o kadar dinamiği kenara iterek sayısız birikim ve blokajın bir anda açılmasını beklemek fazla iyimserce olur. 

Danışan üzerinde yapılan çalışmalarda, kullanılan enerji kanalının yönergelerine uymanın yanı sıra, sezgisel olarak, terapist dostlarımızın çalışmaya yön vermeleri faydalı olacaktır. Bahsetmiş olduğum dinamikler, bireyin ana varlığının malıdır ve salt şimdiki enkarnasyonda rahatsızlık olarak tezahür etmiş durumu, şimdinin dinamiklerine bakarak şifalandırmak yeterli olmayabilir. Bundan ötürü, benim de, çeşitli öğrenci dostlarımla ortaklaşa yaptığım çalışma çeşitlemelerinden size örnekler sunacağım.

Şifa çalışmalarında, geçmiş yaşam blokajlarına çalışmak önemlidir. Semboller kullanılsın kullanılmasın, çalışma içerisinde edeceğiniz niyette bunu açıkça dile getirmeniz ya da düşünsel olarak imgelemeniz, çalışmanızın etkisini artıracaktır. Örneğin, Gümüş Mor Alevi kanalı vasıtasıyla kendimize çalışmak istiyoruz. Standart bir çalışma niyetinde, ağrıyan ya da rahatsızlığı olan bölgeye ellerimizi koyarak çalışabilir ve GMA kanalından enerjinin o bölgeyi şifalandırması için akmasını isteyebiliriz. Çalışma yaptığımız husus, geçmiş yaşamlarımızın blokajları olunca –ve özellikle tekrar dile getirmek istediğim, bu çözülmenin farklındalığını görebilmemiz, anlayabilmemiz– çalışmamızı şöyle gerçekleştirebiliriz:

Gümüş Mor Alevi Şifa Enerjisi kanalımdan, geçmiş yaşamlarımda oluşmuş blokajların açılması ve şifalanması ve ortaya çıkması gereken enerjinin açığa çıkıp boşalması için kendime bu enerjinin akmasını istiyor ve bu enerjiyi en yüce hayrıma sevgiyle kabul ediyorum.

Çalışma prensiplerinizde, kullanılan kanalların üstatlarına teşekkür etmek, yukarıya şükretmek varsa, onları da bu tarz bir niyetinizin başına ve sonuna ekleyebilirsiniz. 

Bu çeşitleme, farklı bir enerji kanalıyla, kendinize veya bir danışanınıza uygulanabilir. Kullandığınız sistem sembolleri kullanmayı gerektiriyorsa da, uygun niyet edildikten sonra semboller aracılığıyla şifalanma çalışması yapabilirsiniz.

Geçmiş yaşamlar, sadece bahsettiğim bir dinamik. Dediğim gibi; Atalar, Anne Karnı, Doğum Anı gibi pek çok etken, varlıkta bir blokaj yaratabilir. Bu dinamiklerle çalışmak istediğinizde de, verdiğim örnekte çeşitlemeler yapabilmeniz mümkündür. Hatta çok zorlamayacaksa sizi, bütün bu dinamikleri tek bir niyette birleştirebilir ve çalışma yapabilirsiniz. Özellikle Alfa Omega kanalı ile yaptığım toplu ve bireysel çalışmalarda ben bütün dinamikler için çalışmaktayım ve devamlı çalışmalarda, şifalanma konusunda hızlı ve etkili sonuçlar aldığımı size belirtebilirim.

Çalıştığınız enerji kanallarında, bizleri sevgiyle destekleyen pek çok vazifeli üstat ve dost var. Emin olun, siz içtenlikle, sevgiyle, en yüce hayrınıza kendinize ve etrafınıza yapacağınız çalışmalarla, ruhsal dönüşümde büyük işler başaracaksınız. Pek çok insanın bu kanalları kullanması, hiçbir şekilde bir kanalı kirletmemekte, etkisini ve gücünü düşürmemektedir. 

Çalışmalarınızda öğretmenlerinizin söyledikleri kadar, sezgilerinize de kulak verin. Bu tekâmül sürecinde,  hepimizin yolu daha uzun ve hepimiz daha uzun uzun süreler öğrenci olmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda, yeni yazı ve değerlendirmelerimle sizlerle olacağım.

Sevgiyle kalın.

Taner Tözün
www.evrenselenerji.net & www.tanertozun.com 


Taner Tözün

Web site: www.tanertozun.com   Eposta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Spiritüel Danışman & Enerji Eğitmeni / Terapisti

Taner Tözün ile Bireysel Şifa Çalışmaları

✨ Artık kronikleşmiş ve ne yaparsanız yapın tekrar eden fiziksel rahatsızlıklara mı sahipsiniz? ✨

İlişkilerinizde sürekli aynı olayları mı deneyimliyorsunuz ve bu döngüden sıkıldınız mı?

💸 Ne yaparsanız yapın parasal konularda hep sıkıntıya mı düşüyorsunuz? 💸

👉 Size özel hazırlanan bireysel şifa çalışmaları ile yaşamınızdaki dönüşümü gerçekleştirin. 👈

 

 
 

Yasal Uyarı

Bu çalışmalar bir tıp yöntemi değil, evrensel yaşam enerjisi ve danışmanlık yöntemleridir. Herhangi bir sağlık durumunda öncelikle uzman bir doktora başvurunuz.

Düzenlenen eğitimler ve seminerler, önerilen çalışma yöntemleri vemeditasyonlar, verilen danışmanlık hizmetleri kişisel yolculuğunuzda potansiyelinizin açığa çıkmasına, hayat kalitenizin artmasına ön ayak olur. Hiçbir teşhis ya da tanı yapmaz...

Hakkında

Spiritüel Danışmanlık - Reiki ve Enerji Uyumlamaları - Bireysel, Toplu ve Mekansal Şifa & Arındırma Çalışmaları - Ruhsal Öğretiler

 

Twitter Akışı

E-Bülten Aboneliği