Blog

Şifa Aracılığından Maddi Amaca Yönelim ve Reiki

Şifa Aracılığından Maddi Amaca Yönelim ve Reiki

 

“Maddesel eğilimler ve ihtiraslar, genellikle sanıldığı gibi ruhun bünyesinde var olan bir eksiklik değildir. Sadece maddesel bağlardan doğan geçici bir sonuçtur. Aynı zamanda da tekâmül amacına yönelik bir araçtır. Tekâmül konusunu incelerken bu noktayı gözden kaçırmamak, bizi birçok hatalı yola sapmaktan kurtarır. Bütün bu hakikatlere göre, ruhların geri eğilimlerden kurtulabilmeleri, maddelere ve maddesel olaylara esir olmadan egemen bir duruma gelmeleriyle mümkündür; bu da, ruhların tekâmül amaçlarına bağlı bir sonuçtur.”

Ruh ve Dünya – Bedri Ruhselman, Cilt 3, Sf. 151-152

 

Esir olmadan, egemen olabilmek; işte bütün mesele bu! 

İçinde bulunduğumuz yaşamda hepimizin bolluk-bereket beklentisi içerisinde olduğu bir gerçek. Zamanı da, yaşamın içinde bulunduğu her şeyle beraber çabucak tüketen bir akışın içerisindeyiz. Tekâmül eden bizler için, madde, bize gereğinden fazla lazım olabiliyor – ya da biz öyle sanıyoruz. A olmazsa, hayatım B gibi geçer misali, kendisini döndürtmeye çalışan sistemlerin görünmez kırbaçları altında bize işlenen “Tüket, İtaat Et ve Öl” olgusu, bizi maddeye bağımlı kılıyor. Bu durum öyle bir hâle geldi ki, kadim şifacılık sistemleri de mümkün olabildiğince madde makyajına büründürüldü. 

Öyle ki sosyal medya üzerinde, çeşitli eğitim merkezi & kurum adı altında çeşitli bolluk & bereket çalışmaları, değişik para “uyulmamaları” yapılıyor. Haliyle de belli bir ücret karşılığı. Ne için? Hayatlarımıza bolluk & bereket ama genel arzu edilen taraf olan “para”nın sıcak sıcak akması için. 

Bu çalışma ve uyulmamaları incelediğimde bana normal gözüken taraflar olduğu kadar, bu yazıyı yazmama vesile olacak kadar garipsediğim hususlar var. 

Tekâmülde bireysel – ve dışlayamayacağımız toplumsal – dinamiklere baktığımız zaman, kişinin yaşamını etkileyen pek çok dinamiği göz önünde tutmamız gerekmektedir. Reiki ve benzer şifa sistemleri ile şifalandırma çalışmaları yaparken de bu bahsedeceğim konuları her zaman önemser ve ona göre bir program dâhilinde danışanımla çalışma yapmaya gayret ederim. Bu dinamikler; geçmiş yaşamlar, atalar, anne karnı dönemi, doğum anı,  bireyin yaşadığı şu dönemi ve dışarıdan ataç olarak gelen enerji parçaları. Bireyler olarak, bu kadar dinamiğe sahip olarak yaşamaktayız. 

Bana, az önce bahsettiğim, bu çalışmalarda normal olarak gözüken kısımları, yukarıdaki dinamikler çerçevesinde değerlendirebilirim. Bireye bir türlü ulaşamayan ve ya ulaşılması için çabalanan bolluk & bereket, şifalandırılması gereken bir dinamiğin sebebi olabilir. Geçmiş yaşamlara bağlı bir durum, atalardan gelen bir etki, dünyaya geliş aşamasında bir travmatik durum veya bu enkarnasyonunda bireyin, kendisinin –göz ardı edemeyeceğimiz çevresel faktörlerle beraber– oluşturduğu düşünce kalıpları. Bunların hepsi veya sadece biri, bir etken olabilir. Normal bir enerji çalışması vasıtasıyla, öncelikle hangi dinamik üzerinden bu etkinin gelebileceği üzerine çalışma yapıldığı takdirde, hızlı bir şekilde daha etkili bir çözüme kavuşulabilinir, kanaatimce ya da kişi için belli bir olumlama çalışması, şifalandırma sürecine katkı sağlayabilir.

Şimdi diğer hususlara gelelim. Özellikle gördüğümde şaşırdığım “Para Reikisi” gibi bir, 3 seviyeli şifa kanalı –sanırım yırtık banknotların şifalanması için– ve insanlar daha fazla kazanabilsin diye, ceplerinden kazanabileceklerinden fazlasının çıkıp hiçbir şey kazanamadığı değişik uyumlama ve çalışmalar. 

Ben, bir peygamber, bir seçilmiş ya da kendisini bu konularda büyük üstat gören biri değilim. Uyumlamasını yaptığım pek çok değişik sistem için, önce kendim sonra danışanlarım üzerinden sonuç, analiz yaparak veriler elde etmeye çalışan ve şifacılık yolunda bu veriler doğrultusunda, destek isteyen dostlara yardımcı olmaya çalışan ve bu çalışma şekli ile öğrenci yetiştiren bir insanım. Reiki ve benzer sistemlerin, öncelikle bireysel olarak varlığın şifalanmasında, şifalanırken de varlığına öz bilgiyi öğretebilecek deneyimi yaşatmasına katkı sağlatacak şekilde çalıştığını, bu enerji kanallarının çeşitli vazife planlarından oluştuğunu ve pek çok sevgili rehber & vazifeli varlığın bizimle sevgi içerisinde iletişim & etkileşimde olduğunu sizlere söyleyebilirim. Şu dönemdeki çeşitli ruhsal öğretilerin hepsi, insana maddeye esir olmadan maddeyi kullanabilmenin öneminden bahsederken, reiki gibi bir şifa kapısının sırf ceplerimizin dolması için o kadar beşerî dinamiği ele almadan çalışacağını düşünmek, kanaatimce yersiz ve itibar edilmemesi  gereken bir “New Age” aldatmacası.

Hayatınızı şifalandırabilirsiniz ve hayatınıza bolluk & bereketi çekebilirsiniz. Günümüzün “Şip-Şak Aydınlanma” modasının size gerçekten yardımcı olamayacağını, bu konuda daha bireysel çalışmalar yapabileceğinizi, en basitinden normal bir enerji kanalı ile öncelikle zaten kendinize yapacağınız şifalandırma çalışmaları ile değişimi getirebileceğinizi düşünüyorum. Bolluk & bereket isterken, elinizdekinden olmayın.

Bu evrende bolluk ve bereketin sadece maddi olmadığını unutmayın. Benim bu hususta bir olumlama cümlem vardır, bu minik ritüelimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Her gece yatağıma girdiğimde yukarıya olan, biten ve gün içerisinde deneyimlediğim, öğrendiğim için şükrettikten sonra şu cümleyi söylüyorum:

“Senden (İnancınız doğrultusunda Allahtan, Tanrıdan, Yukarıdan vb. bir hitap kullanabilirsiniz) gelen maddi & manevi bolluk ve bereketi, daha çok insanla ve doğayla paylaşmak için, en yüce hayrıma sevgiyle kabul ediyorum.”

Arka planınızda çalışan varlığınızın iç dinamiklerinde bolluk & bereket konusunda şifalanması için bireysel olarak, her zaman yapabileceğinize inandığım, basit bir çalışma. 

Ve tabi unutmamak gerek. Orada taş gibi oturarak, evrenin size her daim bereket ve bolluğu üzerine yağdıracak değil. Lütfen, biraz hareket, biraz daha hareket. 

Sevgiyle kalın.

Taner Tözün
www.evrenselenerji.net & www.tanertozun.com 


 1306,    08  Eyl  2015 ,   Yazılar
Taner Tözün

Web site: www.tanertozun.com   Eposta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Spiritüel Danışman & Enerji Eğitmeni / Terapisti

Taner Tözün ile Bireysel Şifa Çalışmaları

✨ Artık kronikleşmiş ve ne yaparsanız yapın tekrar eden fiziksel rahatsızlıklara mı sahipsiniz? ✨

İlişkilerinizde sürekli aynı olayları mı deneyimliyorsunuz ve bu döngüden sıkıldınız mı?

💸 Ne yaparsanız yapın parasal konularda hep sıkıntıya mı düşüyorsunuz? 💸

👉 Size özel hazırlanan bireysel şifa çalışmaları ile yaşamınızdaki dönüşümü gerçekleştirin. 👈

 

 
 

Yasal Uyarı

Bu çalışmalar bir tıp yöntemi değil, evrensel yaşam enerjisi ve danışmanlık yöntemleridir. Herhangi bir sağlık durumunda öncelikle uzman bir doktora başvurunuz.

Düzenlenen eğitimler ve seminerler, önerilen çalışma yöntemleri vemeditasyonlar, verilen danışmanlık hizmetleri kişisel yolculuğunuzda potansiyelinizin açığa çıkmasına, hayat kalitenizin artmasına ön ayak olur. Hiçbir teşhis ya da tanı yapmaz...

Hakkında

Spiritüel Danışmanlık - Reiki ve Enerji Uyumlamaları - Bireysel, Toplu ve Mekansal Şifa & Arındırma Çalışmaları - Ruhsal Öğretiler

 

Twitter Akışı

E-Bülten Aboneliği