1 - Kök Çakra - MULADHARA

1 - Kök Çakra - MULADHARA

1 - Kök Çakra - MULADHARA

Renk : Kırmızı, siyah

Yer : Omurganın tabanı (kuyruk kemiği)

Gerçeklik : Sahip olmak

Ana Konu : Hayatta kalma

Yönettiği : Fiziksel farkındalık, kuvvet, kalıtım, güvenlik, tutku ve itimat. Aile, para ve iş ile ilişkileriniz. Fiziksel ağrı ve zevk. Fiziksel dünyaya bağlantı. Kundalini enerjisinin merkezi. “Olma” ve “olmayı kabul etme” kavramlarını belirtir. Tekamülün ve kişiliğin inşasının temelidir. Enerji, kendini – ifade, ihtiras ve istikrar gibi yönleri kapsar.

Element : Toprak

Krallık : Mineral

Zodyak ve Gezegenler : Mars, Satürn, Boğa, Akrep ve Oğlak tarafından idare edilir.

His : Koku

Endokrin bezi : Adrenal bezi

Fiziksel : Bedenin otomatik fonksiyonları. Bedenin yoğun katı bölümleri, örneğin kemikler, Omurga kordonu, dişler ve tırnaklar.Bacaklar, kollar, bağırsaklar, rektum (kalın bağırsağın son kısmı), ayaklar, prostat, sinir sistemi ve idrar sistemi.

Besinler : Toprak besinleri, etler ve proteinler ; fasulyeler, kahverengi pirinç, peynir, mısır, çerezler ve buğday.

Yağlar : Ağaçlar ve toprak temelli kokular : Huş ağacı, sandal ağacı, karanfil, gül ağacı, mür, mercanköşk ve fesleğen, sedir, selvi.

Kristaller : Yakut, dumanlı kuartz (kuvars), kantaşı, doğal mıknatıs, hematit, kırmızı yeşim taşı, doğal cam (obsidian), agate ve lal taşı (nar taşı).

Sesli harf : O

Nota : Do

Mantra : Lam (“lahm” diye telaffuz edilir)

Sembolü : 4 – taçyapraklı lotus

Müzik : Davul, toprak tonları ve Hint müziği

Etki : Sakinlik/huzur, gerilimi çözer.

Prensip : Fiziksel Var oluş.

Dengesiz olduğunda : Doğaya güvenmekte yetersizlik, materyal sahipliğine odaklanma, başkalarının ihtiyaçlarını göz ardı ederek kendi bencil isteklerini tatmin etmek. Şişmanlık, hemoroidler, kabızlık, siyatik, iştahsızlık/isteksizlik, diz problemleri ve kemik hastalıkları. Genelde sık sık hastalanma ve korkular. Odaklanmada ve sakinleşmede yetersizlik. Yaşama ilgi duyma eksikliği, küskünlük ve tembellik. Enerji eksikliği, depresyon.

Dengeli olduğunda : Doğa ile mükemmel bağlantı, doğa yasalarına güvenmek, doğanın Med cezirini (gel git) derin anlayış. Kök çakra aktif ve merkezlenmiş olmamıza yardım eder. Bu çakra ile çalışmak ayaklara, bacaklara, sırtın alt bölümüne ve omurgaya iyi gelir.

Seçim : Var olmayı seçme

» Kök Çakra ve Kök Çakrada Şifa Çalışması Yapmak «
 


Taner Tözün ile Bireysel Şifa Çalışmaları

✨ Artık kronikleşmiş ve ne yaparsanız yapın tekrar eden fiziksel rahatsızlıklara mı sahipsiniz? ✨

İlişkilerinizde sürekli aynı olayları mı deneyimliyorsunuz ve bu döngüden sıkıldınız mı?

💸 Ne yaparsanız yapın parasal konularda hep sıkıntıya mı düşüyorsunuz? 💸

👉 Size özel hazırlanan bireysel şifa çalışmaları ile yaşamınızdaki dönüşümü gerçekleştirin. 👈

 

 
 

Yasal Uyarı

Bu çalışmalar bir tıp yöntemi değil, evrensel yaşam enerjisi ve danışmanlık yöntemleridir. Herhangi bir sağlık durumunda öncelikle uzman bir doktora başvurunuz.

Düzenlenen eğitimler ve seminerler, önerilen çalışma yöntemleri vemeditasyonlar, verilen danışmanlık hizmetleri kişisel yolculuğunuzda potansiyelinizin açığa çıkmasına, hayat kalitenizin artmasına ön ayak olur. Hiçbir teşhis ya da tanı yapmaz...

Hakkında

Spiritüel Danışmanlık - Reiki ve Enerji Uyumlamaları - Bireysel, Toplu ve Mekansal Şifa & Arındırma Çalışmaları - Ruhsal Öğretiler

 

Twitter Akışı

E-Bülten Aboneliği