Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 yıllarında Tibet uygarlığında şifa vermek için kullanılan bir yöntemdi. Tibet ezoterik uygulamaların en önemli merkezlerinden biri olarak tarihte yer almış ve günümüzde de kısmen bu özelliğini koruyan bir bölgedir. Daha sonra Reiki uygulaması gizli bir öğreti olarak tarihte yer almış ancak bu konuda eğitim alan özel kişilerce kullanılmış ve kapalı bir dünyada yaşamıştır.

Reikinin daha sonradan Hz. İsa tarafından kullanıldığına inanılmaktadır. Ancak 1900 yılların başlarında Japon bir rahip olan Mikao Usui uzun yıllar Tibet’te yaptığı araştırmaların sonucu da bir gün bir mağarada meditasyon yaparken yeniden Reiki bilgisine ulaşmıştır.

Mikao Usui sahip olduğu şifa yeteneğinin korunması kaybolmaması için bu yeteneği Dr.Chujiro Hayashi’e öğretti. Dr.Chujiro Hayashi ise eşine Reiki öğretmişti ancak eşinden başka bir kadına da reiki öğretmeyi düşünüyordu. Bu sırada tedavi olmak için Reiki kliniğine gelen Bayan Hawayo Takata’ya reikiyi öğretti. Reiki’yi Batıya tanıtan Bayan Takata’dır. Bayan Takata 1980′deki ölümüne kadar yirmi iki Reiki üstadı yetiştirdi. Ölümünden önce, yerini torunu Phyllis Furumoto’ya bıraktı.

Reiki günümüzde Batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada yaklaşık 2.000.000 insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir. Batıda bir çok Reiki kliniği bulunmaktadır ve reiki alternatif tıbbın önemli bir kolu olmuştur. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her gün artmasında çok önemli etkenlerdir.

Rei her yerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Usui Rieki 3 seviyeli bir enerji sistemidir.

Usui Reiki 1. Seviyesine uyumlanan öğrencide Reiki kanalı açılır. 1. Seviyede olan öğrenci fiziksel düzeyde reiki çalışmaları yapabilir, yakından şifa çalışmalarında, hastalığın durumuna göre ellerini uygun pozisyona yerleştirip çalışma yapabilir.

Usui Reiki 2. seviyesine uyumlanan öğrenciye 3 sembol verilir. Öğrenci, fiziksel düzeyde çalışmalarının yanında uzaktan da sujeye enerji çalışması yapabilir. 2. seviyeye uyumlanan öğrencinin enerji seviyesi artar.

Usui Reiki 3. seviyesine uyumlanan öğrenci, masterlık yetisi alır. Masterlık için 2 yeni sembol daha öğrenciye verilir. Öğrencinin bu seviyeye gelebilmesi için hayatına reiki felsefesini getirmesinden çok bu enerjiyle çokça çalışma yapması, önemli bir sorumluluk alacağının bilincinde olması gerekir.

Ayrıca öğrenci adayı unutmamalıdır ki, diğer enerji sistemlerinde olduğu gibi, bu enerji sistemi de kişiye sorumluluk getirir. Uyumlanacak öğrenci adayı, bilmelidir ki, etrafında enerjiye ihtiyacı olan birilerini gördüğünde, ona yardımcı olma teklifini sunmalı, ne yapacağını anlatmalı ve karşı tarafın rızasıyla bu enerjiyle karşı tarafta çalışmalıdır.

Bu enerjiye uyumlanmak, uyumlanma üzerine genel bir bilgi edinmek istiyorsanız, site içerisinde "Bilgi Bankası" menüsü altında yer alan "Enerji Uyumlamaları" menüsüne göz atınız. Uyumlamalar, aylık bir program içerisinde olduğu gibi, program harici bir gün de yapılabilinmektedir. Uyumlanan öğrenci, bu enerji üzerine, bu enerjiyi nasıl kullanabileceğini öğreneceği bir ders notu ve dijital bir sertifika alacaktır. Öğrencinin gelişimi ve bu enerjiyi sağlıklı kullanabilmesi açısından, paylaşmak ve soru sormak istediği durumlarda bir öğretmen olarak onların yanlarında olacağımı da ekleyebilirim.

Herkese sevgi dolu, bereketli, enerjisi yüksek günler dilerim.

Taner Tözün

www.evrenselenerji.net & www.tanertozun.com

Haberler

15 Ağustos 2015
Merhaba sevgili dostlar. Son yazımda “Ataç Enerji” kavramından bahsetmiştim. ...
11 Ağustos 2015
Günlük yaşantılarımız, bizleri çeşitli düşüncesel ve duygusal ...
08 Ağustos 2015
Bir önceki yazımda, geneli maddi âlemimizde rahatlık için çeşitli ...

Etkinlikler

28 Oct 2015 - 22:00until28 Oct 2015 - 23:00
28 Ekim 2015 Çarşamba akşamı saat 22:00'da Alfa Omega Şifa Enerjisi kanalı vasıtasıyla, ücr
Location: Bulunduğunuz Yer
27 Oct 2015 - 22:00until27 Oct 2015 - 22:30
ENERJİ KANALI:Karuna Reiki Enerjisi
TARİH: 27 Ekim 2015
SAAT: 22:00
ÜCRET: 100 TL (Uyumlamadan so
Location: Bulunduğunuz Yer
21 Oct 2015 - 22:00until21 Oct 2015 - 22:30
ENERJİ KANALI: Axiatonal Hatlar Bağlantısı
TARİH: 21 Ekim 2015
SAAT: 22:00
ÜCRET: 150 TL (Uyu
Location: Bulunduğunuz Yer

Desteğiniz için teşekkür ederiz.

 

Yasal Uyarı : Bu çalışmalar bir tıp yöntemi değil, evrensel yaşam enerjisi ve koçluk yöntemleridir. Herhangi bir sağlık durumunda öncelikle uzman bir doktora başvurunuz.

Düzenlediğimiz seminerler, meditasyonlar, danışmanlık hizmetleri kişisel yolculuğunuzda kişinin potansiyelinin açığa çıkmasına, hayat kalitesinin artmasına ön ayak olur. Hiçbir teşhis ya da tanı yapmaz.

Taner Tözün © 2012 - 2015
www.evrenselenerji.net
www.tanertozun.com